Wynik wyszukiwania

07/01/2017 Kategoria: Sport

PEUGEOT 3008DKR w zespołowym ataku.

Po zakończeniu piątego etapu Rajdu Dakar, utrudnionego przez deszcz, a wygranego przez załogę Loeb/Elena, trzy załogi PEUGEOT 3008DKR znowu zajmują trzy pierwsze miejsca w tymczasowej klasyfikacji generalnej rajdu. Liderami są Peterhansel i jego pilot Cottret.

czytaj więcej »

06/01/2017 Kategoria: Sport

PEUGEOT 3008DKR zwycięża w labiryncie.

Z chwilą, gdy trasa rajdu przekroczyła granice Boliwii, organizatorzy pokazali zawodnikom, prawdziwe oblicze Dakaru, z jego nawigacyjnymi wyzwaniami. Załoga Despres/Castera doskonale sobie z nimi poradziła wygrywając ten odcinek specjalny. Dla Despresa było to pierwsze etapowe zwycięstwo w Dakarze za kierownicą samochodu. Dzięki temu PEUGEOT 3008DKR Cyrila Despresa awansuje na pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej, wyprzedzając w niej załogę Peterhansel/Cottret.

czytaj więcej »

06/01/2017 Kategoria: Sport

Carlos Sainz wycofuje się z Rajdu Dakar 2017.

Po wypadnięciu z trasy i dachowaniu na pięć kilometrów przed metą etapu 4., prowadzącego z San Salvador de Jujuy w Argentynie do Tupizy w Boliwii załoga Carlos Sainz/Lucas Cruz zdołała dotrzeć do obozu na mecie. Po oszacowaniu uszkodzeń mechanicznych samochodu i zakresu prac niezbędnych, aby przywrócić mu gotowość startową na etap 5., okazało się, że czas pozostający na czynności serwisowe nie wystarczy na dokonanie naprawy. Oznacza to, że PEUGEOT 3008DKR z numerem startowym 304 zostaje wycofany z dalszego udziału w Dakarze, pomimo tego, że do etapu 4. zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

czytaj więcej »

05/01/2017 Kategoria: Sport

PEUGEOT 3008DKR w pełnym blasku.

Na mecie trzeciego etapu Rajdu Dakar pierwsze potrójne zwycięstwo w tym roku odniosły załogi startujące samochodami PEUGEOT 3008DKR. Po pokonaniu niezwykle trudnej trasy, która prowadziła przez najwyższy punkt całego rajdu (powyżej 4900 m n.p.m.) i przyniosła spore przetasowania w tabeli, załogi Loeb/Elena, Sainz/Cruz i Peterhansel/Cottret plasują się również na trzech pierwszych pozycjach klasyfikacji generalnej rajdu.

czytaj więcej »