Wynik wyszukiwania

13/01/2017 Kategoria: Sport

POTRÓJNE ZWYCIĘSTWO ETAPOWE ZAŁÓG PEUGEOT 3008DKR w cieniu wypadku na trasie.

Dziesiąty etap Dakaru, bardzo trudny i niebezpieczny z powodu licznych pułapek nawigacyjnych, zakończył się potrójnym zwycięstwem załóg startujących PEUGEOT 3008DKR. Jest to już czwarty taki sukces zespołu w tej edycji rajdu. Dzięki tej wygranej załogi Team Peugeot Total, które nadal zajmują trzy pierwsze miejsca, powiększyły swoją przewagę w klasyfikacji generalnej. Stéphane PETERHANSEL i Jean-Paul COTTRET odnieśli swoje trzecie zwycięstwo etapowe i odzyskują prowadzenie w tabeli całego rajdu. Niestety, pomyślne wiadomości sportowe odsuwa na dalszy plan wypadek z udziałem motocyklisty Simona MARČIČA.

czytaj więcej »

11/01/2017 Kategoria: Sport

POTRÓJNA WYGRANA PEUGEOT 3008DKR w dakarowym maratonie.

Na mecie ósmego etapu Rajdu Dakar załogi PEUGEOT 3008DKR zaliczyły, po raz trzeci w tej edycji rajdu, potrójne zwycięstwo. Po pokonaniu skróconej trasy etapu maratońskiego Sébastien LOEB, Stéphane PETERHANSEL i Cyril DESPRES zajmują trzy pierwsze miejsca w tymczasowej klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar. W ten sposób załogi Team Peugeot Total zajmują całe podium, choć na pozycji liderów nastąpiła zmiana: od dzisiaj są nimi Sébastien LOEB i jego pilot Daniel ELENA.

czytaj więcej »

10/01/2017 Kategoria: Sport

Podwójne zwycięstwo PEUGEOT 3008DKR w maratonie.

Pomimo wciąż trudnych warunków pogodowych na 7. etapie Rajdu Dakar, PEUGEOT 3008DKR odniósł kolejne podwójne zwycięstwo. Załogi Peterhansel / Cottret i Loeb / Elena dotarły do mety na dwóch pierwszych miejscach, utrzymując prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Etap ten stanowił pierwszą część dakarowego maratonu.

czytaj więcej »

09/01/2017 Kategoria: Sport

TRZY ZAŁOGI PEUGEOT 3008DKR na czele na półmetku Rajdu Dakar.

Po odwołaniu szóstego odcinka specjalnego z powodu perturbacji pogodowych, konwój uczestników tegorocznego Rajdu Dakar dotarł do La Paz w Boliwii, gdzie rozlokował się na wysokości 3660 m n.p.m. Miasto, będące najwyżej na świecie położoną stolicą państwa, powitało dakarową karawanę, okazując wielki entuzjazm i radość. Zawodnicy i zespoły spędziły tu dzień przeznaczony na odpoczynek półmetkowy przed drugą partią rajdu. W tej fazie Rajdu Dakar trzy załogi zespołu fabrycznego Peugeot Total plasują się na trzech pierwszych miejscach w klasyfikacji generalnej.

czytaj więcej »