Wynik wyszukiwania

06/07/2022 Kategoria: Marka

Zostały 4 dni do pierwszego wyścigu PEUGEOT 9X8

Już 10 lipca 2022 roku oba PEUGEOT 9X8, prototypy Le Mans Hypercar zespołu Peugeot TotalEnergies, rozpoczną oficjalnie swoją karierę samochodów wyścigowych w Monza w ramach 4. edycji Mistrzostw Świata FIA w Wyścigach Długodystansowych. Po udziale w programie startów samochodami 905 (lata 1990-1993, silnik benzynowy V10) i 908 (lata 2007-2011, silnik wysokoprężny V12 HDI FAP), PEUGEOT powraca do wyścigów długodystansowych z samochodem o napędzie hybrydowym, odzwierciedlającym strategię elektryfikacji pojazdów tej marki. Pierwszy start zapowiada zdobycie wielu informacji cennych dla całego zespołu.

czytaj więcej »

22/06/2022 Kategoria: Marka

Nowy PEUGEOT 408

Nowy Peugeot 408 to świadectwo wyjątkowej kreatywności zespołu projektantów i inżynierów marki, których dzieło – fastback o unikatowej sylwetce – plasuje się wśród topowych modeli segmentu C. Zarówno w historii marki, jak i na obecnym rynku motoryzacyjnym PEUGEOT 408 wyznacza nowe trendy. Nowy model PEUGEOT zaskakuje, ponieważ jest innym samochodem niż wszystkie. Oprócz charakterystycznego wyglądu i unikatowej sylwetki oferuje szereg udoskonaleń w zakresie elektryfikacji i zwiększania efektywności energetycznej, dostarcza także emocji, których źródłem są zaawansowane technologie zwiększające przyjemność prowadzenia i ułatwiające intuicyjną jazdę.

czytaj więcej »

23/05/2022 Kategoria: Sport

PEUGEOT 9X8 zadebiutuje w lipcu na torze Monza

W niecały rok od zaprezentowania makiety projektu i zaledwie pięć miesięcy od rozpoczęcia programu jazd testowych na torze zespół PEUGEOT TotalEnergies odkrywa przed nami w Portimao swój samochód wyścigowy: PEUGEOT 9X8 Hypercar z hybrydowym (elektrycznym) napędem na 4 koła. W lipcu zadebiutuje on w wyścigu na torze Monza w ramach czwartej edycji Mistrzostw Świata w Wyścigach Długodystansowych FIA (WEC). W marce PEUGEOT rozpoczęło się odliczanie.

czytaj więcej »

18/05/2022 Kategoria: Marka

PEUGEOT 9X8 - od wirtualnego projektu do wyjazdu na tor

• Do stworzenia hipersamochodu PEUGEOT posłużyły najbardziej zaawansowane programy informatyczne
• Rewolucyjna koncepcja opracowana i udoskonalona dzięki możliwościom technologii cyfrowej
• Najważniejsze osiągi pojazdu sprawdzone w symulacji na długo przed wyjazdem na tor
• Oszczędność czasu i optymalne wykorzystanie zasobów

czytaj więcej »