Wynik wyszukiwania

03/06/2016 Kategoria: Marka

Trzycylindrowy turbodoładowany silnik benzynowy PureTech wybrany Silnikiem Roku 2016 - komunikat prasowy

Podczas 18. edycji Nagród „Silnika Roku”, która miała miejsce w Stuttgarcie 1 czerwca br., międzynarodowe jury złożone z dziennikarzy przyznało nagrodę Silnika Roku, w kategorii 1-1,4 litra pojemności, trzycylindrowemu turbodoładowanemu silnikowi benzynowemu PureTech 1,2 l, opracowanemu przez Grupę PSA. Przyznanie tej nagrody już drugi rok z rzędu jest wyrazem uznania branży motoryzacyjnej dla tej jednostki, produkowanej w zakładach Française de Mécanique we francuskim Douvrin.

czytaj więcej »

12/05/2016 Kategoria: Marka

Grupa PSA i Dongfeng Motors (DFM) podpisały kolejne umowy współpracy - informacja prasowa

Prezentacja nowego średnioterminowego planu „5A+” przez Dongfeng Peugeot Citroën Automobile (DPCA) rozpoczęła nowy etap w strategicznej współpracy spółek PSA i DFM.
W środę 11 maja br., z okazji prezentacji planu strategicznego spółki DPCA, Carlos Tavares i ZHU Yanfeng, prezesi obu spółek, które są akcjonariuszami DPCA, podpisali umowę na opracowanie elektrycznej wersji platformy CMP (Common Modular Platform), rozwijanej przez obie firmy od kwietnia 2015 r.

czytaj więcej »

06/05/2016 Kategoria: Marka

Milion wyprodukowanych silników wysokoprężnych BlueHDi - informacja prasowa

W tym tygodniu linię montażową w zakładzie w Trémery we Francji opuścił milionowy egzemplarz silnika wysokoprężnego BlueHDi zgodnego z normą Euro6.

Produkowane w zakładzie w Trémery silniki wysokoprężne BlueHDi Euro6 są dostępne w dwóch wersjach pojemności skokowej: 1,6 l (100 KM i 120 KM) i 2,0 l (150 KM i 180 KM). Technologia BlueHDi, stopniowo wprowadzana w kolejnych modelach samochodów Grupy PSA od września 2013 roku, jeszcze przed wejściem w życie normy Euro6 (wrzesień 2014 r.) Obecnie jest stosowana we wszystkich modelach z silnikami wysokoprężnymi marek Peugeot, Citroën i DS.

czytaj więcej »

29/04/2016 Kategoria: Marka

Nowa struktura organizacyjna Działu Sprzedaży do Firm Grupy PSA w Polsce - komunikat prasowy

1 marca 2016 r. polski oddział Grupy PSA przedstawił nową strukturę działu sprzedaży do firm. Zakłada ona większe niż dotychczas wykorzystanie potencjału sieci dealerskich Peugeot i Citroën w Polsce. Nowy model organizacyjny opiera się na trzech działach: Samochody Nowe, Samochody Używane oraz Dział Administracji.

czytaj więcej »