Najnowsze informacje

24/05/2018 Kategoria: Marka

Grupa PSA publikuje wyniki pomiarów emisji zanieczyszczeń w swoich modelach w rzeczywistych warunkach użytkowania

• Zgodnie z zasadą pomiaru zużycia paliwa w warunkach rzeczywistych protokół opracowany przez Grupę PSA, T&E, FNE i Bureau Veritas został rozszerzony o pomiary emisji zanieczyszczeń (NOx, cząstki stałe) w rzeczywistych warunkach użytkowania.
• Pomiary przeprowadzono w modelach PEUGEOT, Citroën i DS z niewielkim przebiegiem. Wyniki okazały się doskonałe zarówno pod względem emisji NOx1 jak i liczby emitowanych cząstek stałych.
• Wyniki te odzwierciedlają zobowiązanie podjęte przez Grupę PSA do wprowadzenia na rynek już w 2017 roku, a więc z 3-letnim wyprzedzeniem, samochodów dostosowanych do współczynnika zgodności RDE wynoszącego 1,5 zgodnie z przepisami, które zaczną obowiązywać w 2020 roku.

czytaj więcej »

16/05/2018 Kategoria: Sport

ZWYCIĘSTWO SÉBASTIENA LOEBA TIMMY HANSEN TRZECI - PODWÓJNE PODIUM TEAM`U PEUGEOT TOTAL

WRX, RUNDA 3. – METTET | 12-13 MAJA 2018 r.
Kierowca Teamu PEUGEOT Total Sébastien Loeb zwyciężył w belgijskiej rundzie Samochodowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie. Dziewięciokrotny Rajdowy Mistrz Świata WRC za kierownicą PEUGEOT 208 WRX po raz kolejny potwierdził swój wielki i wszechstronny talent. Po wszystkich etapach kwalifikacji Loeb zajmował czwarte miejsce, później jednak wygrał, kolejno, półfinał i finał, obydwa po bardzo intensywnej walce. Sukces PEUGEOT w Belgii jest tym większy, że trzecie miejsce zajął kolega Loeba z zespołu, Timmy Hansen. Dzięki tym świetnym wynikom Team PEUGEOT Total awansuje na drugie miejsce w klasyfikacji producentów, a Sébastien Loeb plasuje się na drugim miejscu w tabeli kierowców, z niedużą stratą do lidera.

czytaj więcej »

14/05/2018 Kategoria: Marka

Znaczny wzrost obrotów w pierwszym kwartale 2018 r.

• Globalna sprzedaż (w tym Opel Vauxhall) wzrosła o 44,2%; w pierwszym kwartale 2018 r. sprzedano ponad milion samochodów;
• Obroty Grupy PSA wyniosły 18,2 miliarda euro, co stanowi wzrost o 42,1%;
• Wzrost o 13,3% obrotów sektora motoryzacyjnego Peugeot Citroën DS (PCD):
  o Znaczny wzrost udziału w rynku europejskim (+0,7 pkt);
  o Sukces nowo wprowadzonych modeli we wszystkich regionach.
• Obroty sektora motoryzacyjnego OV wyniosły 4,8 miliarda euro;
• Rozwój sieci zakładów produkcyjnych w skali międzynarodowej: umowy partnerskie podpisane w Algierii, Namibii, Malezji i w Chinach.

czytaj więcej »

11/05/2018 Kategoria: Marka

Grupa PSA stawia na technologię Punch Powertrain w przyszłych elektrycznych zespołach przeniesienia napędu

W ramach planu elektryfikacji Grupy PSA, firma Punch Powertrain będzie dostawcą chronionej do 2022 roku patentem skrzyni biegów najnowszej generacji e-DCT.

Elektrycznie sterowana skrzynia biegów – hybrid DT2 - z podwójnym sprzęgłem i silnikiem zasilanym prądem o napięciu 48 V będzie montowana w modelach typu MHEV (Mild Hybrid Electric Vehicles).

W tej chwili trwają ustalenia pomiędzy stronami, w której fabryce Grupy PSA będzie produkowana skrzynia biegów. Rozmowy dotyczą również rozszerzenia partnerskiej współpracy.

czytaj więcej »