Najnowsze informacje

29/08/2017 Kategoria: Sport

208 Rally Cup - Napięty tydzień Laurenta Pelliera

Kierowca rajdowy Laurent PELLIER i jego pilot Benoît NEYRET-GIGOT, liderzy Samochodowych Mistrzostw Francji 208 Rally Cup w kategorii juniorów, otrzymali od Peugeot Sport możliwość startu w serii rajdowej „Junior Expérience”. Ich debiut w tej serii, organizowanej przez Eurosport w ramach Rajdowych Mistrzostw Europy (ERC FIA), jest przykładem zaangażowania Peugeot Sport w kształtowanie młodych talentów w sporcie samochodowym. Pierwsza sesja „Junior Expérience” odbyła się w zeszłym tygodniu w Czechach, przy okazji cieszącego się wielkim zainteresowaniem Rajdu Barum.
W jej skład wchodzi złożony i zróżnicowany program przygotowania. W ciągu czterech dni szkolenia przed rajdem młodzi zawodnicy odbywają treningi z profesjonalnym pilotem oraz przechodzą instruktaż w zakresie bezpieczeństwa i postępowania w razie opuszczenia drogi; zapoznają się też z trasami Rajdu Barum oraz uczestniczą w zajęciach „Média Training”.

czytaj więcej »

28/08/2017 Kategoria: Sport

PEUGEOT 208 WRX w świątyni rallycrossu

W pierwszy weekend września odbędzie się dziewiąta runda Samochodowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie. Sébastien Loeb, Timmy Hansen i Kevin Hansen do białości rozpalą wypełniony do ostatniego miejsca autodrom w Lohéac (w Bretanii). Zawodnicy Team Peugeot Hansen z pewnością mogą liczyć na wielki doping rodzimej publiczności Loeba i marki Peugeot.

czytaj więcej »

10/08/2017 Kategoria: Marka

Urząd antymonopolowy UE zatwierdził przejęcie spółek finansowych Opel i Vauxhall przez Grupę PSA i BNP Paribas

Komisja Europejska wydała zgodę na przejęcie przez Grupę PSA i BNP Paribas spółek finansowych Opla/Vauxhalla.

czytaj więcej »

10/08/2017 Kategoria: Marka

Grupa PSA - rekordowa rentowność i wzrost w pierwszym półroczu 2017

Sukces planu strategicznego Push to Pass
Rekordowa bieżąca marża operacyjna 7,3% w sektorze motoryzacyjnym dzięki doskonałemu wynikowi bieżącemu na działalności operacyjnej wynoszącemu 1,442 mld euro (+10,7%)
Wzrost przychodów Grupy PSA o 5% do 29,165 mld euro
Rekordowa bieżąca marża operacyjna spółki Faurecia - 5,7%
Rekordowy wynik netto w części przypadającej na Grupę PSA - 1,256 mld euro
Wzrost pozycji finansowej netto do 7,631 mld euro dzięki dodatniemu Free Cash Flow2 w wysokości 1,116 mld

czytaj więcej »