Wynik wyszukiwania

17/01/2018 Kategoria: Sport

PETERHANSEL COTTRET WYGRYWAJĄ ETAP I AWANSUJĄ NA DRUGIE MIEJSCE W KLASYFIKACJI GENERALNEJ ZA ZAŁOGĄ SAINZ CRUZ

ETAP 10 | SALTA > BELÉN

Stéphane Peterhansel i Jean-Paul Cottret dojechali do mety dziesiątego etapu Rajdu Dakar z najlepszym czasem i dzięki tej wygranej awansowali na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Dokonali tego pomimo niekorzystnej, pierwszej pozycji startowej, na bardzo trudnej nawigacyjnie i technicznie trasie. Jako, że Carlos Sainz i Lucas Cruz pozostają liderami rajdu, na czele Rajdu Dakar 2018 znowu znajdują się dwa samochody PEUGEOT 3008DKR Maxi.

czytaj więcej »

16/01/2018 Kategoria: Sport

TEAM PEUGEOT TOTAL ODWOŁA SIĘ OD KARY NAŁOŻONEJ PRZEZ SĘDZIÓW NA ZAŁOGĘ SAINZ CRUZ

SALTA | CARLOS SAINZ & LUCAS CRUZ

Zespół Sędziów Sportowych Rajdu Dakar ukarał załogę PEUGEOT 3008DKR Maxi z numerem startowym 303, doliczeniem 10 minut do czasu uzyskanego na siódmym odcinku specjalnym. Karę nałożono za jakoby niebezpieczne zachowanie na trasie tego etapu. Team PEUGEOT Total deklaruje zamiar złożenia odwołania od tej decyzji, uznając ją za nieuzasadnioną i niezrozumiałą.

czytaj więcej »

15/01/2018 Kategoria: Sport

SAINZ PROWADZI, PETERHANSEL NADRABIA ZAŁOGI PEUGEOT 3008DKR MAXI KOŃCZĄ ETAP MARATOŃSKI KOLEJNĄ PODWÓJNĄ WYGRANĄ

ETAP 8 | UYUNI – TUPIZA

Załogi PEUGEOT 3008DKR Maxi pokonały drugą część etapu maratońskiego w sposób perfekcyjny i ukończyły oba odcinki specjalne liczące łącznie 923 km i przejeżdżane bez zewnętrznego wsparcia serwisowego. Niedzielny etap był nie tylko jednym z najdłuższych (498 km), ale i obejmował punkt położony na największej wysokości w całym Rajdzie Dakar (4786 m n.p.m.). Załoga Peterhansel/Cottret puściła w niepamięć swoje niepowodzenie z poprzedniego dnia i odniosła kolejne etapowe zwycięstwo. Drugie miejsce z bardzo niewielką stratą zajęli Cyril Despres i David Castera, którzy w sobotę wypełnili wobec swoich kolegów rolę ratowników. W ten sposób ósmy etap Rajdu Dakar zakończył się czwartą podwójną wygraną Team PEUGEOT Total. Carlos Sainz i Lucas Cruz pozostają na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej z przewagą 1 godz. 06 min. i 37 sek. nad swoimi najgroźniejszymi rywalami.

czytaj więcej »

15/01/2018 Kategoria: Sport

SAINZ I CRUZ ZWYCIĘŻAJĄ W UYUNI I WYCHODZĄ NA PROWADZENIE W RAJDZIE DAKAR

ETAP 7 | LA PAZ – UYUNI

Piątkowy dzień odpoczynku w Rajdzie Dakar 2018 okazał się być ciszą przed burzą. W sobotę uczestnicy rajdu mieli do pokonania maratoński odcinek specjalny – 425 km jazdy na czas po bezdrożach i błotach, w dodatku bez możliwości skorzystania z pomocy serwisowej na mecie. Załoga Carlos Sainz/Lucas Cruz, jadąca PEUGEOT 3008DKR Maxi z numerem startowym 303, zaliczyła swoje drugie z rzędu zwycięstwo etapowe i objęła prowadzenie w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar. Dotychczasowi liderzy, Stéphane Peterhansel i Jean-Paul Cottret, stracili na trasie 1 godzinę i 45 minut po uderzeniu w kamień. Incydent nastąpił podczas wyprzedzania motocyklisty. Francuzi spadli na trzecią pozycję w tabeli, ale jadą dalej.

czytaj więcej »