Wynik wyszukiwania

28/01/2016 Kategoria: Modele

PEUGEOT FRACTAL wyróżniony nagrodą Creativ Experience Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym (International Automobile Festival)

Podczas 31 edycji Międzynarodowego Festiwalu Samochodowego (International Automobile Festival), która odbyła się 26 stycznia br. w paryskim Hotel des Invalides, PEUGEOT otrzymał Creativ’Experience Grand Prix za swój model koncepcyjny FRACTAL. Nagrodę, której przyznanie odzwierciedla innowacje wprowadzone w tym modelu, odebrał Gilles Vidal - szef działu stylistycznego marki PEUGEOT.

czytaj więcej »

30/11/2015 Kategoria: Modele

Autonomiczny przejazd prototypowego pojazdu PSA Peugeot Citroën po drogach Europy, na trasie o długości 3 000 km

Po premierowym przejeździe w trybie autonomicznym na trasie Paryż-Bordeaux, w dniu 2 października br., prototypowy pojazd PSA Peugeot Citroën przekroczył granice Francji, pokonując kolejną trasę o długości około 3 000 km z Paryża, poprzez Vigo, do Madrytu.

czytaj więcej »

02/09/2015 Kategoria: Modele

FRACTAL – PEUGEOT i-Cockpit® wzbogacony o wymiar dźwiękowy

Zaprezentowany po raz pierwszy w concept carze SR1 w 2010 r., PEUGEOT i-Cockpit® zdobył już ponad 1,8 miliona klientów od momentu wprowadzenia go na rynek w modelu 208 w 2012 r. Dzięki innowacyjnej ergonomii ta unikalna koncepcja miejsca kierowcy umożliwia intuicyjne prowadzenie pojazdu i potęguje przyjemność odczuwaną za kierownicą. PEUGEOT FRACTAL, elektryczne miejskie coupé, jest samochodem studyjnym badającym nowe możliwości PEUGEOT i-Cocpkit® i odwołującym się do dodatkowego zmysłu. Po wzroku, z myślą o którym zaprojektowano wyświetlacz head-up display, i dotyku, który potrzebny jest przy kompaktowej kierownicy i ekranie dotykowym, auto stymuluje również zmysł słuchu, co do tej pory w świecie samochodów nie miało miejsca. Percepcja informacji dźwiękowych wzbogaca doświadczenia z jazdy. PEUGEOT FRACTAL posiada również charakterystyczny sygnał dźwiękowy zaprojektowany przez projektanta dźwięków Amona Tobina. Można go usłyszeć po otwarciu drzwi, odblokowywanych za pomocą zegarka na ręku kierowcy. Prowadzenie elektrycznego coupé staje się unikalnym doświadczeniem i źródłem bogatych doznań.

czytaj więcej »