Wynik wyszukiwania

31/01/2022 Kategoria: Sport

PEUGEOT 9X8 zdobywcą Grand Prix dla najpiękniejszego hipersamochodu roku

PEUGEOT 9X8 zdobył Grand Prix dla najpiękniejszego hipersamochodu roku na 37. Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym (Festival Automobile International).

czytaj więcej »

16/12/2021 Kategoria: Sport

PEUGEOT Sport i Jack and Jones łączą siły w wyścigach długodystansowych

PEUGEOT SPORT I JACK & JONES ŁĄCZĄ SWOJE KNOW-HOW

czytaj więcej »

14/10/2021 Kategoria: Sport

PEUGEOT Sport świętuje 40-lecie innowacji i sukcesów

PEUGEOT Sport ma 40 lat. Powstały w październiku 1981 roku Peugeot Talbot Sport, który następnie stał się zespołem PEUGEOT Sport, z dużym zaangażowaniem potwierdzonym sukcesami pojawiał się na wszystkich torach i drogach świata oraz brał udział w największych mistrzostwach i najbardziej kultowych imprezach motoryzacyjnych. Ten awangardowy francuski team wyścigowy wystawiał na start najbardziej ekstremalne pojazdy i najbardziej kultowych kierowców. Od 1895 roku i zwycięstwa w pierwszym na świecie wyścigu na czas – Paris-Bordeaux-Paris – marka zawsze postrzegała sport jako siłę napędową postępu. FIA WEC PEUGEOT wraz z nowym PEUGEOT 9X8 i programem Hypercar w wyścigach wytrzymałościowych wkracza w piątą dekadę działalności z ambicjami zapisania zwycięskiego rozdziału w wielkiej księdze sportowych zmagań. Ta sportowa przygoda perfekcyjnie pokazuje dążenie do doskonałości i wspólnego przeżywania emocji.

czytaj więcej »

06/07/2021 Kategoria: Sport

NOWY PEUGEOT 9X8 HYPERCAR – DESIGNED TO RACE

PEUGEOT zaprezentował Hypercar 9X8 – prototyp samochodu wyścigowego następnej generacji, który ma zadebiutować w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych FIA (WEC) w 2022 roku. Wyjątkowo wydajny energetycznie, napędzany silnikiem hybrydowym i wyposażony w napęd na wszystkie koła PEUGEOT 9X8 jest częścią opracowanej przez PEUGEOT strategii Neo-Performance. Stworzono ją, by oferować najwyższe osiągi zarówno w samochodach seryjnych jak i wyścigowych. Zadbano też o to, by samochody miały niską emisję spalin i były przyjazne dla środowiska. Model 9X8 zawdzięcza swoje powstanie bezprecedensowemu połączeniu sił dwóch zespołów – inżynieryjnego PEUGEOT SPORT i designerskiego PEUGEOT Design. Model zapoczątkowuje nową epokę w świecie wyścigów samochodowych, której symbolem jest bardzo płynna, pozbawiona tylnego spojlera linia nadwozia, jednoznacznie kojarząca się z marką. Unikatowe rozwiązania techniczne i zwinność – 9X8 to prawdziwy PEUGEOT.

czytaj więcej »