Wynik wyszukiwania

08/08/2018 Kategoria: Sport

DWA PEUGEOT 208 WRX EVO NA PODIUM – SUKCES W DRUGIM STARCIE NOWEGO SAMOCHODU!

WRX, RUNDA 7. – TROIS-RIVIÈRES | 4-5 SIERPNIA 2018 r.

W siódmej rundzie Wyścigowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie, rozegranej w Kanadzie, Team PEUGEOT Total uplasował dwa PEUGEOT 208 WRX Evo na podium. Timmy Hansen i Sébastien Loeb dojechali do mety na drugiej i trzeciej pozycji. Ten znakomity wynik, efekt nieustannej pracy całego zespołu, wzbogaca dorobek punktowy obydwu kierowców oraz zespołu w klasyfikacji generalnej sezonu 2018 i potwierdza skuteczność modyfikacji technicznych wprowadzonych przed poprzednią rundą w Szwecji. Kévin Hansen, najmłodszy z zawodników zespołu, startujący w PEUGEOT 208 WRX, w specyfikacji z początku sezonu 2018 także prezentował w Kanadzie szczytową formę, ale zatrzymał go defekt mechaniczny samochodu. Jego wynik nie odzwierciedla stałego postępu tego kierowcy, widocznego od początku bieżącego sezonu.

czytaj więcej »

29/06/2018 Kategoria: Sport

PEUGEOT 208 WRX ZMODYFIKOWANY NA MAGICZNY WEEKEND NA WŁASNYM PODWÓRKU HANSENÓW

W najbliższy weekend tegoroczne Mistrzostwach Świata FIA w Rallycrossie (WRX) osiągną półmetek. Szósta runda sezonu odbędzie się w szwedzkiej miejscowości Höljes, na własnym terenie rodziny Hansen. Ten wyścig to jedna z najważniejszych rund w kalendarzu mistrzostw – uważany jest za rallycrossowy odpowiednik Grand Prix Monako. Runda w Höljes będzie miała też symboliczne znaczenie dla Team PEUGEOT Total. Zespół przygotował na nią pakiet usprawnień technicznych, zaprojektowanych i przetestowanych przez inżynierów i mechaników PEUGEOT Sport. Zostaną one zastosowane w dwóch PEGUEOT 208 WRX fabrycznego zespołu.

czytaj więcej »

30/05/2018 Kategoria: Sport

KOLEJNE PODIUM DLA SÉBASTIENA LOEBA I TEAMU PEUGEOT TOTAL NA TORZE SILVERSTONE

WRX, RUNDA 4. – SILVERSTONE | 26-27 MAJA 2018 r.
Od początku bieżącego sezonu Samochodowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie, Sébastien Loeb w każdym wyścigu finałowym finiszuje na podium. Nie inaczej było na torze Silverstone, gdzie francuski kierowca – na oczach 30 tys. kibiców zgromadzonych na trybunach – zajął trzecie miejsce w finale zawodów. Dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata po raz kolejny potwierdził swoją regularność i szybkość umacniając się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej kierowców.

czytaj więcej »

16/05/2018 Kategoria: Sport

ZWYCIĘSTWO SÉBASTIENA LOEBA TIMMY HANSEN TRZECI - PODWÓJNE PODIUM TEAM`U PEUGEOT TOTAL

WRX, RUNDA 3. – METTET | 12-13 MAJA 2018 r.
Kierowca Teamu PEUGEOT Total Sébastien Loeb zwyciężył w belgijskiej rundzie Samochodowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie. Dziewięciokrotny Rajdowy Mistrz Świata WRC za kierownicą PEUGEOT 208 WRX po raz kolejny potwierdził swój wielki i wszechstronny talent. Po wszystkich etapach kwalifikacji Loeb zajmował czwarte miejsce, później jednak wygrał, kolejno, półfinał i finał, obydwa po bardzo intensywnej walce. Sukces PEUGEOT w Belgii jest tym większy, że trzecie miejsce zajął kolega Loeba z zespołu, Timmy Hansen. Dzięki tym świetnym wynikom Team PEUGEOT Total awansuje na drugie miejsce w klasyfikacji producentów, a Sébastien Loeb plasuje się na drugim miejscu w tabeli kierowców, z niedużą stratą do lidera.

czytaj więcej »