Wynik wyszukiwania

12/04/2018 Kategoria: Sport

YOHAN ROSSEL I BENOIT FULCRAND ZWYCIĘZCAMI PIERWSZEJ RUNDY SEZONU 208 RALLY CUP 2018

208 RALLY CUP – RUNDA 1 | RAJD TERRE DES CAUSSES
W weekend 31 marca – 1 kwietnia, po zimowej przerwie wystartowała ponownie rajdowa seria 208 Rally Cup. Pierwszym rajdem w kalendarzu 2018 był Rallye Terre des Causses. Inauguracyjna impreza nowego sezonu odbyła się w departamencie Aveyron w południowo-zachodniej Francji, w ramach szutrowych Rajdowych Mistrzostw Francji organizowanych przez FFSA (Fédération Française du Sport Automobile – Francuską Federację Sportu Samochodowego). Po dziesięciu odcinkach specjalnych zwycięzcami rajdu okazała się załoga nr 32 w składzie Yohan Rossel i Benoit Fulcrand. Pozostałe miejsca na podium zajęli Karl Pinheiro/Franck Le Floch (numer startowy 29) oraz Quentin Ribaud i Mathieu Maurin (numer startowy 30).

czytaj więcej »

11/04/2018 Kategoria: Sport

PEUGEOT 208 RALLY CUP - SKOK NA NAJWYŻSZY POZIOM

PUCHAR MARKOWY PEUGEOT | NOWE NAGRODY NA SEZON 2018!
Puchary markowe organizowane przez PEUGEOT SPORT już od kilku dziesięcioleci są wpisane w rajdowy krajobraz Europy. W sezonie 2018 organizacja potwierdza swoją politykę promowania młodych, utalentowanych kierowców. Zwycięzca pucharowej serii w 2018 r. PEUGEOT SPORT otrzyma miejsce w składzie fabrycznego zespołu na sezon 2019. Dzięki współpracy w ramach całej Grupy PSA, zwycięzca cyklu 208 Rally Cup zostanie nagrodzony serią startów za kierownicą najnowszego pojazdu wyczynowego Grupy, Citroëna C3 R5. Dla szczęśliwego kierowcy będzie to oznaczało udział w Rajdowych Mistrzostwach Francji i rywalizację toczoną w najlepszych możliwych warunkach.

czytaj więcej »

28/02/2018 Kategoria: Sport

PEUGEOT 208 RALLY CUP – ZAPISY OTWARTE

Do rozpoczęcia PEUGEOT 208 Rally Cup zostało nieco ponad trzydzieści dni. Organizatorzy tego markowego pucharu w ramach Rajdowych Mistrzostw Francji FFSA ogłosili właśnie otwarcie listy zgłoszeń. Tak jak w poprzednich sezonach, puchar składa się z siedmiu rund, a uczestniczące załogi – zarówno amatorzy, jak i bardziej zaawansowani zawodnicy – startują samochodami PEUGEOT 208 R2.

czytaj więcej »