Wynik wyszukiwania

20/01/2018 Kategoria: Sport

CARLOS SAINZ I LUCAS CRUZ ORAZ ICH PEUGEOT 3008DKR MAXI TRIUMFUJĄ W RAJDZIE DAKAR, KTÓRY PRZEJDZIE DO HISTORII

RAJD DAKAR 2018 | TRZECIE Z RZĘDZU ZWYCIĘSTWO PEUGEOT

Po 8793 km wydm, wąskich, górskich dróg, tras wytyczonych przez zarośnięte i skaliste bezdroża oraz najróżniejszych pułapek na terytorium Peru, Boliwii i Argentyny, załoga Carlos Sainz/Lucas Cruz za kierownicą PEUGEOT 3008DKR Maxi odniosła wspaniałe wycięstwo w 40. edycji Rajdu Dakar. Ten trzeci z rzędu triumf Team’u PEUGEOT Total w najcięższym rajdzie terenowym świata zbiega się w czasie z sukcesem rynkowym PEUGEOT 3008, modelu segmentu SUV, nagrodzonym w 2017 r. tytułem „Samochodu Roku”.

czytaj więcej »

20/01/2018 Kategoria: Sport

SAINZ I CRUZ Z DUŻĄ PRZEWAGĄ NA CZELE RAJDU DAKAR 2018 NA DZIEŃ PRZED METĄ

ETAP 13 | SAN JUAN – CÓRDOBA

W przedostatnim etapie Rajdu Dakar, obejmującym dwa odcinki specjalne o zupełnie różnym charakterze, załoga Sainz/Cruz po raz kolejny skutecznie pilnowała przewagi swojego PEUGEOT 3008DKR Maxi nad konkurentami
w klasyfikacji generalnej. Znacznie gorszy dzień miał duet Peterhansel/Cottret, który po uderzeniu w drzewo na trasie pierwszego oesu traci dwa miejsca w tabeli.

czytaj więcej »

19/01/2018 Kategoria: Sport

ZAŁOGI PEUGEOT 3008DKR MAXI PEWNIE UTRZYMUJĄ PROWADZENIE NA DWA DNI PRZED METĄ RAJDU DAKAR

ETAP 12 | CHILECITO – SAN JUAN

Na trasie czwartkowego etapu zawodnicy Team PEUGEOT Total pewną ręką kontrolowali sytuację i bronili swojego prowadzenia w rajdzie. Najdłuższy odcinek specjalny Rajdu Dakar (522 km) był bardzo ciężką próbą dla pojazdów i załóg. Na dwa etapy przed końcem rajdu załogi Sainz/Cruz i Peterhansel/Cottret zajmują dwa czołowe miejsca w klasyfikacji generalnej.

czytaj więcej »

18/01/2018 Kategoria: Sport

GRUPOWY FINISZ ZAŁÓG PEUGEOT 3008DKR MAXI. ZESPÓŁ POWIĘKSZA PRZEWAGĘ NA CZELE KLASYFIKACJI GENERALNEJ

ETAP 11 | BELÉN - CHILECITO

Trzy samochody PEUGEOT 3008DKR Maxi przekroczyły linię mety etapu tuż po sobie, z różnicą zaledwie 15 sekund. W ten sposób zawodnicy Team PEUGEOT Total zakończyli słynny etap „SuperFiambalá” z odcinkiem specjalnym o długości 280 km. Ten drużynowy finisz na wysokich pozycjach przekłada się na powiększenie przewagi, jaką dwie pierwsze załogi posiadają na czele klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar. Po 11. etapie liderów dzieli od najbliższego z konkurentów różnica 1 godz. 24 min. i 2 sek. Do zakończeniu tegorocznej edycji Rajdu Dakar pozostają trzy etapy.

czytaj więcej »