Wynik wyszukiwania

25/10/2017 Kategoria: Sport

REKORDOWY SEZON RENCONTRES PEUGEOT SPORT NA MECIE

Aż 57 wyścigowych PEUGEOT 208 Racing Cup stanęło na starcie zawodów Relais, a 40 aut uczestniczyło w sprincie. W kończącym sezon 2017 wyścigu serii Rencontres Peugeot Sport na torze w Lédenon zostały ustanowione nowe rekordy frekwencji. W sezonie 2018 organizowane przez PEUGEOT SPORT zawody dla klientów zostaną wzbogacone o nowe elementy, mające podnieść przyjemność prowadzenia i rywalizacji na jeszcze wyższy poziom.

czytaj więcej »

17/10/2017 Kategoria: Sport

PIERWSZY SEZON 308 RACING CUP SPEŁNIA OBIETNICE

Ostatnia runda nowej wyścigowej serii pucharowej organizowanej przez PEUGEOT SPORT, która odbyła się w miniony weekend w Castellet (Prowansja), przyniosła nowy rekord. Na linii startowej dwóch ostatnich wyścigów sezonu 2017 stanęło aż 21 załóg PEUGEOT 308 Racing Cup. Julien BRICHÉ, od czasu zakończenia rundy w Magny-Cours mający już matematyczną pewność zdobycia tytułu mistrzowskiego, został – w obydwu biegach na torze Paul Ricard – wyprzedzony przez Jimmy’ego CLAIRET.
W kategorii Gentlemen triumfował Denis GIBAUD.

czytaj więcej »

11/10/2017 Kategoria: Sport

PEUGEOT L750 R HYbrid Vision Gran Turismo, bardziej rasowa, ekstremalna wersja L50 R HYbrid Vision Gran Turismo

PEUGEOT L45, kierowany przez Dario Restę, zwyciężył 30 maja 1916 roku w legendarnym wyścigu Indianapolis 500 ze średnią prędkością 135 km/h. Sto lat później, w maju 2016 roku, dla uczczenia setnej rocznicy zwycięstwa w Indianapolis, PEUGEOT wspólnie z PEUGEOT SPORT zaprezentowali model PEUGEOT L500 R HYbrid Vision Gran Turismo. Przy okazji wprowadzenia do sprzedaży 18 października tego roku nowej gry wideo Gran Turismo Sport na PlayStation®4, PEUGEOT i PEUGEOT SPORT prezentują nową, bardziej rasową i sportową wersję tego samochodu: PEUGEOT L 750 R HYbrid Vision Gran Turismo.

czytaj więcej »

13/09/2017 Kategoria: Sport

JULIEN BRICHE – PIERWSZY TRIUMFATOR 308 RACING CUP

Na dwa wyścigi przed zakończeniem sezonu Julien Briché zapewnił sobie przewagę, która gwarantuje mu zdobycie pucharu serii 308 Racing Cup. Młody kierowca zespołu JSB Compétition wygrywał na wszystkich torach, na których w tym sezonie ścigali się uczestnicy pucharu. W ostatni weekend Briché zabłysnął w Magny-Cours, zajmując w dwóch wyścigach miejsca pierwsze i trzecie. Emocjonujący finał na torze Paul Ricard wyłoni zwycięzców w pozostałych kategoriach tej serii.

czytaj więcej »