Wynik wyszukiwania

13/09/2017 Kategoria: Sport

JULIEN BRICHE – PIERWSZY TRIUMFATOR 308 RACING CUP

Na dwa wyścigi przed zakończeniem sezonu Julien Briché zapewnił sobie przewagę, która gwarantuje mu zdobycie pucharu serii 308 Racing Cup. Młody kierowca zespołu JSB Compétition wygrywał na wszystkich torach, na których w tym sezonie ścigali się uczestnicy pucharu. W ostatni weekend Briché zabłysnął w Magny-Cours, zajmując w dwóch wyścigach miejsca pierwsze i trzecie. Emocjonujący finał na torze Paul Ricard wyłoni zwycięzców w pozostałych kategoriach tej serii.

czytaj więcej »

07/09/2017 Kategoria: Sport

PIŁKA MECZOWA W PUCHARZE 308 RACING CUP

Po wyjątkowym wydarzeniu, jakim był występ w roli supportu poprzedzającego długodystansowy wyścig 24 H Spa-Francorchamps w Belgii, seria pucharowa 308 Racing Cup wraca do Francji. Najbliższa runda również odbędzie się w miejscu trwale zapisanym w historii sportów motorowych na światowym poziomie – na torze Magny-Cours w Nevers.

czytaj więcej »

24/05/2017 Kategoria: Sport

SPEKTAKL PEUGEOT 308 RACING CUP NA ULICACH PAU

Stawka PEUGEOT 308 Racing Cup zabłysnęła po raz kolejny. Tym razem przy okazji 76. Grand Prix miasta Pau, przed publicznością szczelnie wypełniającą ulice stolicy prowincji Bearn. Na tym słynącym z trudności, bardzo technicznym torze ulicznym wyścigowe samochody PEUGEOT zademonstrowały imponujące osiągi. Ich średnie czasy okrążenia ustępowały zaledwie o sekundę wynikom osiąganym przez samochody klasy GT4. W ten sposób nowy produkt działu Peugeot w pełni potwierdza swoją konkurencyjność, a nowa seria wyścigowa dowodzi skuteczności formuły na oczach 36 tysięcy kibiców, zgromadzonych na ulicach Pau.

czytaj więcej »

19/04/2017 Kategoria: Sport

EMOCJONUJĄCE OTWARCIE SERII 308 RACING CUP

W miniony weekend w Nogaro we Francji odbyła się jubileuszowa, 50. edycja Coupes de Pâques de Nogaro. W tym roku tradycyjne, wielkanocne wyścigi samochodowe były miejscem oficjalnego debiutu sportowego PEUGEOT 308 Racing Cup. To nowa seria pucharowa zainaugurowana przez PEUGEOT SPORT. Zawody te stanowią jednocześnie rundę Samochodowych Wyścigowych Mistrzostw Francji (Championnat de France des Circuits), organizowanych przez SRO. Zarówno publiczność, jak i zawodnicy uznali je za wielki sukces.

czytaj więcej »