Wynik wyszukiwania

11/10/2017 Kategoria: Sport

PELLIER MISTRZEM 208 RALLY CUP! SUAREZ TRZECI W U28 RAJDOWYCH MISTRZOSTW EUROPY ERC 2017

Laurent PELLIER zdobył tytuł mistrza organizowanej przez Peugeot serii 208 Rally Cup. Francuski kierowca odniósł ten sukces na jedną rundę przed zakończeniem tegorocznej rywalizacji, po niezwykle zaciętym pojedynku stoczonym na trasach Rallye Terres des Cardabelles we Francji. W nagrodą Pellier dołączy do programu Peugeot Rally Academy. Również w miniony weekend inny triumf odnotowany został w samej Academy – reprezentujący ją José Antonio SUAREZ zajął miejsce na podium w U28 (kategorii kierowców poniżej wieku 28 lat) w Rajdowych Mistrzostwach Europy (ERC). Suarez zapewnił sobie to osiągnięcie wynikiem w rozegranym na Łotwie Rajdzie Lipawy.

Jedenasta runda Samochodowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie 2017 miała bardzo dynamiczny i dramatyczny przebieg. Timmy Hansen po długiej przerwie znów stanął na podium, zajmując na torze Estering w Niemczech znakomite drugie miejsce.

Po konkurencyjnych występach, dwa tygodnie wcześniej na Łotwie, kierowcy Peugeot 208 WRX mają zamiar ponownie pokazać swoją formę, w walce o główną wygraną podczas przedostatniej rundy FIA World Rallycross Championship. Odbędzie się ona w weekend 30 września – 1 października, na torze Estering-Buxtehude w Niemczech.

Sébastien Loeb, zwycięzca biegu półfinałowego, powtórzył swój ubiegłoroczny sukces na torze w Rydze. W dziesiątej rundzie Samochodowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie francuski kierowca ponownie zajął trzecie miejsce.