Najnowsze informacje

18/05/2022 Kategoria: Marka

PEUGEOT 9X8 - od wirtualnego projektu do wyjazdu na tor

• Do stworzenia hipersamochodu PEUGEOT posłużyły najbardziej zaawansowane programy informatyczne
• Rewolucyjna koncepcja opracowana i udoskonalona dzięki możliwościom technologii cyfrowej
• Najważniejsze osiągi pojazdu sprawdzone w symulacji na długo przed wyjazdem na tor
• Oszczędność czasu i optymalne wykorzystanie zasobów

czytaj więcej »

25/04/2022 Kategoria: Marka

TECHNOLOGICZNE TAJNIKI NOWEGO LOGO PEUGEOT 308

Nowe logo z głową lwa umieszczone na grillu nowego PEUGEOT 308 powstało z połączenia najnowszych technologii i różnorodnych inspiracji projektantów marki. Nie tylko zdobi przód najnowszego modelu PEUGEOT, ale także maskuje radar przekazujący informacje do procesorów licznych systemów wspomagania prowadzenia. W czym tkwi tajemnica? Nowe logo PEUGEOT jest pokryte z tyłu cienką warstwą indu, rzadkiego metalu o właściwościach nadprzewodzących, który nie zakłóca fal radarowych, nadaje powierzchniom chromowany wygląd oraz zapewnia wysoką odporność na warunki atmosferyczne.

czytaj więcej »

13/04/2022 Kategoria: Marka

NOWY PEUGEOT 308 I SYSTEM HI-FI PREMIUM FOCAL: AKUSTYCZNA PERFEKCJA

Opracowany we współpracy z firmą Focal – francuskim ekspertem w dziedzinie precyzyjnych systemów nagłośnienia – unikatowy system Hi-Fi Premium FOCAL® montowany w nowym PEUGEOT 308 jest wynikiem ponad czteroletnich prac projektowych obu firm. System, doskonale zintegrowany z PEUGEOT i-Cockpitem® nowego PEUGEOT 308, oferuje wierne, zaprojektowane na miarę, odtwarzanie dźwięków i łączy przyjemność słuchania perfekcyjnie czystego brzmienia z komfortową jazdą.

czytaj więcej »

06/04/2022 Kategoria: Sport

SZTUCZNA INTELIGENCJA: PEUGEOT SPORT ŁĄCZY SIŁY Z CAPGEMINI, ŻEBY PRZYŚPIESZYĆ I ZOPTYMALIZOWAĆ PRACE ROZWOJOWE NAD HYBRYDOWYM BOLIDEM

PEUGEOT SPORT podpisał wieloletnią umowę o partnerskiej współpracy z Capgemini, globalnym liderem w dziedzinie cyfrowej transformacji. Celem umowy jest opracowanie zaawansowanych, cyfrowych narzędzi dla zespołu odpowiedzialnego za rozwój hybrydowego modelu PEUGEOT 9X8 projektowanego z myślą o starcie w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych FIA. Zespół PEUGEOT SPORT, który planuje wrócić tego lata do najbardziej prestiżowych wyścigów długodystansowych będzie wykorzystywać dane, aplikacje oparte na sztucznej inteligencji oraz wiedzę i doświadczenie Capgemini, aby podnosić osiągi swojego rewolucyjnego hybrydowego bolidu PEUGEOT 9X8 Hypercar na symulatorze i torze wyścigowym. Nowe partnerstwo jest wyrazem zaangażowania obu firm w transformację energetyczną.

czytaj więcej »