Najnowsze informacje

16/01/2020 Kategoria: Modele

Nowy PEUGEOT 208 zwycięża w plebiscycie „Auto Świat Moto Awards”

Nowy PEUGEOT 208 zwyciężył głosami czytelników w plebiscycie „Auto Świat Moto Awards”, w kategorii „Stylowo w mieście”.

czytaj więcej »

15/01/2020 Kategoria: Marka

Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Groupe PSA w Polsce, Człowiekiem roku branży motoryzacyjnej tygodnika Auto Świat

Wojciech Mieczkowski, dyrektor generalny Groupe PSA w Polsce, został uhonorowany tytułem Człowieka roku branży motoryzacyjnej przyznanym przez redakcję Auto Świat i Autoswiat.pl. Zwycięzcę nagrody specjalnej ogłosił redaktor naczelny Stanisław Sewastianowicz podczas ceremonii wręczenia nagród Auto Świat Moto Awards 2019, która odbyła się 15 stycznia br. w hotelu Victoria Sofitel w Warszawie.

czytaj więcej »

13/01/2020 Kategoria: Marka

Robert Waligóra obejmuje stanowisko dyrektora działu sprzedaży flotowej i samochodów używanych marek Citroën, DS, Opel i Peugeot w Polsce

Z dniem 13 stycznia Robert Waligóra obejmuje stanowisko dyrektora sprzedaży flotowej i samochodów używanych marek Citroën, DS, Opel i Peugeot w Polsce.

czytaj więcej »

20/12/2019 Kategoria: Sport

PEUGEOT SPORT PRZEDSTAWIA 208 RALLY 4

W 2020 roku gama pojazdów oferowanych przez PEUGEOT SPORT poszerza się o nowy model – PEUGEOT 208 Rally 4. Samochód ten jest następcą PEUGEOT 208 R2, będącego bestsellerem i punktem odniesienia w kategorii samochodów rajdowych z napędem na jedną oś. Kategoria ta została ostatnio przemianowana przez FIA na „Rally 4”. Nowy model bazuje na seryjnej wersji najnowszego wcielenia PEUGEOT 208 i przejmuje wszystkie nowości i technologie, które wprowadzono w tym samochodzie. Z kolei jego koncepcja, realizowana przez zespoły i inżynierów PEUGEOT SPORT, zakładała kontynuację wszystkich tych cech i rozwiązań, które przesądzały o sukcesie aktualnego 208 R2 – auta sprzedanego na całym świecie w liczbie ponad 450 egzemplarzy. Inaczej mówiąc, w planie było stworzenie samochodu niezawodnego, o wysokich osiągach, łączącego konkurencyjność z rozsądnymi kosztami zakupu i eksploatacji.

Obecnie trwa jeszcze program intensywnych prac rozwojowych, w ramach których 208 Rally 4 jest testowany przez doświadczonych kierowców na wszelkich rodzajach nawierzchni i w różnych, nawet ekstremalnych warunkach. Gdy prace te dobiegną końca, PEUGEOT SPORT oficjalnie wprowadzi nowy model do swojej oferty w drugim kwartale 2020 r. Wiadomo już, że będzie to samochód o wyższych osiągach względem aktualnego modelu, zapewniający zupełnie nowe doznania i doświadczenia prowadzenia w tej kategorii pojazdów wyczynowych.

czytaj więcej »