Najnowsze informacje

17/01/2018 Kategoria: Marka

Ogólnoświatowy wzrost sprzedaży Grupy PSA w 2017 roku

Grupa PSA odnotowała w 2017 roku silny ogólnoświatowy wzrost sprzedaży o 15,4%.

- Grupa PSA sprzedała 3 632 3001 samochodów na całym świecie.
- Jest to czwarty kolejny rok wzrostu sprzedaży Grupy PSA.
- Do rentownego wzrostu Grupy przyczynił się sukces ofensywy produktów z segmentu SUV.
- PEUGEOT i CITROËN umacniają pozycję europejskich liderów na rynku lekkich pojazdów dostawczych z udziałem 20,2%.

czytaj więcej »

17/01/2018 Kategoria: Sport

PETERHANSEL COTTRET WYGRYWAJĄ ETAP I AWANSUJĄ NA DRUGIE MIEJSCE W KLASYFIKACJI GENERALNEJ ZA ZAŁOGĄ SAINZ CRUZ

ETAP 10 | SALTA > BELÉN

Stéphane Peterhansel i Jean-Paul Cottret dojechali do mety dziesiątego etapu Rajdu Dakar z najlepszym czasem i dzięki tej wygranej awansowali na drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Dokonali tego pomimo niekorzystnej, pierwszej pozycji startowej, na bardzo trudnej nawigacyjnie i technicznie trasie. Jako, że Carlos Sainz i Lucas Cruz pozostają liderami rajdu, na czele Rajdu Dakar 2018 znowu znajdują się dwa samochody PEUGEOT 3008DKR Maxi.

czytaj więcej »

16/01/2018 Kategoria: Sport

TEAM PEUGEOT TOTAL ODWOŁA SIĘ OD KARY NAŁOŻONEJ PRZEZ SĘDZIÓW NA ZAŁOGĘ SAINZ CRUZ

SALTA | CARLOS SAINZ & LUCAS CRUZ

Zespół Sędziów Sportowych Rajdu Dakar ukarał załogę PEUGEOT 3008DKR Maxi z numerem startowym 303, doliczeniem 10 minut do czasu uzyskanego na siódmym odcinku specjalnym. Karę nałożono za jakoby niebezpieczne zachowanie na trasie tego etapu. Team PEUGEOT Total deklaruje zamiar złożenia odwołania od tej decyzji, uznając ją za nieuzasadnioną i niezrozumiałą.

czytaj więcej »

15/01/2018 Kategoria: Sport

SAINZ PROWADZI, PETERHANSEL NADRABIA ZAŁOGI PEUGEOT 3008DKR MAXI KOŃCZĄ ETAP MARATOŃSKI KOLEJNĄ PODWÓJNĄ WYGRANĄ

ETAP 8 | UYUNI – TUPIZA

Załogi PEUGEOT 3008DKR Maxi pokonały drugą część etapu maratońskiego w sposób perfekcyjny i ukończyły oba odcinki specjalne liczące łącznie 923 km i przejeżdżane bez zewnętrznego wsparcia serwisowego. Niedzielny etap był nie tylko jednym z najdłuższych (498 km), ale i obejmował punkt położony na największej wysokości w całym Rajdzie Dakar (4786 m n.p.m.). Załoga Peterhansel/Cottret puściła w niepamięć swoje niepowodzenie z poprzedniego dnia i odniosła kolejne etapowe zwycięstwo. Drugie miejsce z bardzo niewielką stratą zajęli Cyril Despres i David Castera, którzy w sobotę wypełnili wobec swoich kolegów rolę ratowników. W ten sposób ósmy etap Rajdu Dakar zakończył się czwartą podwójną wygraną Team PEUGEOT Total. Carlos Sainz i Lucas Cruz pozostają na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej z przewagą 1 godz. 06 min. i 37 sek. nad swoimi najgroźniejszymi rywalami.

czytaj więcej »