Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Modele

Nowy SUV PEUGEOT 3008 zwyciężył w prestiżowym plebiscycie Fleet Awards 2017

13/06/2017. Kategoria: Modele

Nowy SUV PEUGEOT 3008 dołączył do grona liderów polskiej branży flotowej.
Głosami tysięcy fleet managerów – praktyków i znawców procesów zakupowych i zarządczych w firmowych car parkach, został uznany za najlepszy samochód w kategorii Średni SUV/ Crossover w prestiżowym plebiscycie Fleet Awards 2017.

Plebiscyt Fleet Awards Polska to kilkumiesięczny projekt, którego celem jest prezentacja najlepszych produktów i usług flotowych oraz najnowszych propozycji motoryzacyjnych dedykowanych przedsiębiorcom na rynku polskim.

Projekt składa się z dwóch integralnych części – głosowania internetowego oraz Wielkiego Testu Flotowego.
Tegoroczne głosowanie internetowe odbyło się za pośrednictwem platformy fleet-awards.pl. Aby oddać ważny głos należało się zarejestrować i założyć unikalne osobiste konto na portalu do głosowania. Zewnętrza firma audytorska czuwała nad przebiegiem on-line’owej części projektu, weryfikując jurorów pod kątem ich profilu zawodowego (tylko fleet managerowie mogli oddać głos, który zaliczany był na poczet konkretnej marki/produktu/usługi). W tym roku blisko 10 000 decydentów branży flotowej założyło konta i wskazało swoich faworytów!
Do tej części zaproszeni zostali również dziennikarze motoryzacyjni, których wiedza oraz doświadczenie pozwalają na wydanie oceny. Blisko 100 osób zawodowo związanych ze światem motoryzacji poświęciło czas i uważnie przestudiowało wszystkie nominacje aby wybrać najlepsze ich zdaniem oferty.
W przypadku nominowanych ponad 120 modeli samochodów średnia ocena z internetowego głosowania stanowiła 0,3 oceny finalnej.
Ocena samochodów jest bardzo złożona i kompleksowa. Istotą pracy fleet managera jest odpowiednie szacowanie kosztów utrzymania samochodów firmowych oraz zapewnienie mobilności pracownikom. Z tego powodu rolę odgrywają również wartości rezydualne nominowanych pojazdów. W tym zakresie Partner Merytoryczny – firma Info-Ekspert – przygotowała komplet opracowań uwzględniając parametry, okres użytkowania oraz przebieg każdego modelu z osobna. Wartość rezydualna miała rangę 0,2 w końcowej nocie dla samochodów.

 
Z kolei ocena jurorów podczas Wielkiego Testu Flotowego stanowiła 0,5 końcowej noty. 304 jurorów sprawdziło wszystkie nominowane samochody i na podstawie specjalnie przygotowanych testów dynamicznych, podczas jazd miejskich oraz weryfikacji systemów pokładowych wystawiło noty każdemu z pojazdów. Specjalnie do tego celu skonstruowana karta do głosowania pozwalała na ocenienie ergonomii wnętrza, przyspieszenia, pojemności bagażnika, systemów pokładowych, zawieszenia i czułości układu kierowniczego.