Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport dsdv

SPEKTAKL PEUGEOT 308 RACING CUP NA ULICACH PAU

24/05/2017. Kategoria: Sport

Stawka PEUGEOT 308 Racing Cup zabłysnęła po raz kolejny. Tym razem przy okazji 76. Grand Prix miasta Pau, przed publicznością szczelnie wypełniającą ulice stolicy prowincji Bearn. Na tym słynącym z trudności, bardzo technicznym torze ulicznym wyścigowe samochody PEUGEOT zademonstrowały imponujące osiągi. Ich średnie czasy okrążenia ustępowały zaledwie o sekundę wynikom osiąganym przez samochody klasy GT4. W ten sposób nowy produkt działu Peugeot w pełni potwierdza swoją konkurencyjność, a nowa seria wyścigowa dowodzi skuteczności formuły na oczach 36 tysięcy kibiców, zgromadzonych na ulicach Pau.

Startujący w kategorii juniorów lokalny zawodnik Gaëtan PALETOU (zespół Milan Compétition) nie miał tremy związanej z występem przed własną publicznością. W rozegranym w sobotę wyścigu nr 1 młody, francuski kierowca odniósł, po emocjonującej walce, swoje pierwsze zwycięstwo w serii 308 Racing Cup. W wyścigu nr 2, który odbył się w niedzielę, na najwyższym stopniu podium zastąpił go aktualny lider klasyfikacji generalnej serii, Julien BRICHÉ.

 

Juniorzy, czyli kierowcy w wieku do 25 lat, pokazali się już w pierwszej rundzie w Nogaro, jako konkurencyjni zawodnicy. W Pau grupa ta potwierdziła, że zamierza zdecydowanie wkraczać do grona faworytów. Wyścig nr 1 zakończył się podwójną wygraną „młodzieży”. Tuż za Gaëtanem PALETOU uplasował się Teddy CLAIRET z zespołu Pussier Automobiles by Clairet Sport. Nie poprzestając na tym, CLAIRET potwierdził swoje możliwości, ponownie zajmując 2. miejsce w biegu nr 2.

 

W kategorii Gentlemen wygrane w obydwu biegach PEUGEOT 308 Racing Cup podzielili pomiędzy siebie hiszpański kierowca Rafaël VILLANUEVA (Milan Compétition) i Francuz Denis GIBAUD (również Milan Compétition).