Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport dsdv

Sebastien Loeb i PEUGEOT 208 WRX na podium w Montalegre

26/04/2017. Kategoria: Sport

W drugiej rundzie Samochodowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie Sébastien Loeb pokazał się z najlepszej strony. Pod słonecznym niebem Portugalii i przy wypełnionych trybunach kierowca z Alzacji zdobył dla Team Peugeot Hansen pierwsze w tym sezonie miejsce na podium.

Team Peugeot Hansen przeżył w Portugalii weekend pełen silnych wrażeń i emocji. Pomimo nieoczekiwanych przeszkód w kwalifikacjach, Sébastien Loeb i Timmy Hansen zrealizowali swój cel i zakwalifikowali się do wyścigów finałowych. W rozstrzygających biegach zawodnicy ci pokazali pełną skuteczność i walczyli o czołowe pozycje. Sébastien Loeb zaliczył najlepszy czas okrążenia i dzięki świetnej jeździe w finale zajął ostatecznie drugie miejsce. Timmy Hansen na mecie uplasował się na czwartej pozycji. Dzięki temu drużynowemu osiągnięciu Team Peugeot Hansen awansuje na trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów.

 

Timmy Hansen osiągał na torze w Montalegre bardzo wysokie prędkości, jednak w biegach eliminacyjnych był kilkakrotnie blokowany przez jadących wolniej konkurentów, co pogorszyło jego końcowy wynik z kwalifikacji. Z drugiej strony, szwedzki kierowca popisał się kilkoma widowiskowymi manewrami wyprzedzania.

 

Kevin Hansen po raz kolejny uzyskał godny uwagi rezultat, plasując się na pozycji rezerwowego zawodnika serii finałowej. Jak na kierowcę startującego samochodem w specyfikacji z poprzedniego sezonu, jest to wynik powyżej oczekiwań.