Sport

EMOCJONUJĄCE OTWARCIE SERII 308 RACING CUP

19/04/2017. Kategoria: Sport

W miniony weekend w Nogaro we Francji odbyła się jubileuszowa, 50. edycja Coupes de Pâques de Nogaro. W tym roku tradycyjne, wielkanocne wyścigi samochodowe były miejscem oficjalnego debiutu sportowego PEUGEOT 308 Racing Cup. To nowa seria pucharowa zainaugurowana przez PEUGEOT SPORT. Zawody te stanowią jednocześnie rundę Samochodowych Wyścigowych Mistrzostw Francji (Championnat de France des Circuits), organizowanych przez SRO. Zarówno publiczność, jak i zawodnicy uznali je za wielki sukces.

Załogi PEUGEOT 308 Racing Cup dowiodły wysokiego poziomu swej konkurencyjności, zaliczając czasy plasujące je w środku stawki klasy GT4. Startujące samochody, będące najnowszym produktem działu PEUGEOT SPORT, już w pierwszej rundzie nowej serii pucharowej odbywającej się w weekend wielkanocny, potwierdziły wszystkie atuty, jakich po nich oczekiwano: wysokie osiągi, pełną niezawodność oraz przyjemność w prowadzeniu. Na start wystawiło je sześć zespołów, które zgłosiły do rywalizacji łącznie siedemnastu kierowców.

 

Zwycięzcą rundy w Nogaro, inaugurującej wyścigowy sezon serii 308 Racing Cup 2017, został Julien BRICHÉ z zespołu JSB Compétition, triumfujący w obydwu wyścigach. Teddy CLAIRET (zespół Pussier Automobiles by Clairet Sport) odniósł dwa zwycięstwa w kategorii Junior, zajmując w klasyfikacji generalnej drugie miejsce na podium. Natomiast dwukrotną wygraną w klasie Gentlemen wyróżnił się hiszpański kierowca Rafael V ILLANUEVA (Milan Compétition).