Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport dsdv

EMOCJONUJĄCE OTWARCIE SERII 308 RACING CUP

19/04/2017. Kategoria: Sport

W miniony weekend w Nogaro we Francji odbyła się jubileuszowa, 50. edycja Coupes de Pâques de Nogaro. W tym roku tradycyjne, wielkanocne wyścigi samochodowe były miejscem oficjalnego debiutu sportowego PEUGEOT 308 Racing Cup. To nowa seria pucharowa zainaugurowana przez PEUGEOT SPORT. Zawody te stanowią jednocześnie rundę Samochodowych Wyścigowych Mistrzostw Francji (Championnat de France des Circuits), organizowanych przez SRO. Zarówno publiczność, jak i zawodnicy uznali je za wielki sukces.

Załogi PEUGEOT 308 Racing Cup dowiodły wysokiego poziomu swej konkurencyjności, zaliczając czasy plasujące je w środku stawki klasy GT4. Startujące samochody, będące najnowszym produktem działu PEUGEOT SPORT, już w pierwszej rundzie nowej serii pucharowej odbywającej się w weekend wielkanocny, potwierdziły wszystkie atuty, jakich po nich oczekiwano: wysokie osiągi, pełną niezawodność oraz przyjemność w prowadzeniu. Na start wystawiło je sześć zespołów, które zgłosiły do rywalizacji łącznie siedemnastu kierowców.

 

Zwycięzcą rundy w Nogaro, inaugurującej wyścigowy sezon serii 308 Racing Cup 2017, został Julien BRICHÉ z zespołu JSB Compétition, triumfujący w obydwu wyścigach. Teddy CLAIRET (zespół Pussier Automobiles by Clairet Sport) odniósł dwa zwycięstwa w kategorii Junior, zajmując w klasyfikacji generalnej drugie miejsce na podium. Natomiast dwukrotną wygraną w klasie Gentlemen wyróżnił się hiszpański kierowca Rafael V ILLANUEVA (Milan Compétition).