Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

PEUGEOT WYRUSZA PO KOLEJNE TRIUMFY NA JEDWABNYM SZLAKU

17/03/2017. Kategoria: Sport

Trzy załogi stanowiące Dream Team zespołu PEUGEOT Total chcą dopisać kolejny rozdział do kroniki swoich sukcesów. Po zajęciu trzech pierwszych miejsc w styczniowym Rajdzie Dakar* obecnie zespół zapowiada wystawienie trzech fabrycznych PEUGEOT 3008 DKR w tegorocznej edycji Silk Way Rally, która odbędzie się w dniach 7-22 lipca. PEUGEOT SPORT potwierdza, że wybranymi samochodami pojadą CYRIL DESPRES, SÉBASTIEN LOEB oraz STÉPHANE PETERHANSEL.

Po wygraniu ubiegłorocznej edycji Silk Way Rally** zespół PEUGEOT Total zamierza potwierdzić siłę i potencjał wyczynowego PEUGEOT 3008 DKR napędzanego na jedną oś.

 

Trzy zgłoszone do rajdu samochody PEUGEOT 3008 DKR mają przed sobą trasę prowadzącą z placu Czerwonego w Moskwie do Xi’an w Chinach – przez stepy Kazachstanu i pustynie Mongolii. Udział w tej ekstremalnej imprezie będzie elementem międzynarodowej ofensywy rynkowej gamy modeli SUV marki PEUGEOT, które cieszą się już wielkim powodzeniem zarówno w Europie, jak i w Chinach.

 

* 1. miejsce: S. PETERHANSEL / J.P. COTTRET. 2. miejsce:
S. LOEB / D. ELENA. 3. miejsce: C. DESPRES / D. CASTERA (PEUGEOT 3008 DKR).

** 1. miejsce: C. DESPRES / D. CASTERA (PEUGEOT 2008 DKR).

 

POWIEDZIELI

 

Bruno FAMIN (Dyrektor PEUGEOT SPORT)
„Silk Way Rally 2017 stanowi dla PEUGEOT SPORT kolejną okazję do pokazania konkurencyjności naszych samochodów w świecie rajdów terenowych. Zespół PEUGEOT TOTAL ma ambicję odnieść jeszcze jedno zwycięstwo w tej imprezie, która na przestrzeni lat zdobyła renomę długiego i wyczerpującego maratonu. Pod tym względem tegoroczna edycja raczej nie będzie wyjątkiem. Tereny, przez które prowadzi trasa rajdu, jego termin i format sprawiają, że jest to ekscytujące wyzwanie dla PEUGEOT SPORT. Jednocześnie zarówno Rosja, jak i Chiny stanowią bardzo ważne rynki dla marki PEUGEOT”.

 

Jean-Philippe IMPARATO (CEO marki PEUGEOT)
„Dla PEUGEOT Silk Way Rally to sposobność do zaprezentowania swojej wiedzy i doświadczenia. Na starcie stanie trzech wyjątkowo utalentowanych francuskich kierowców: Stéphane PETERHANSEL, Sébastien LOEB i Cyril DESPRES. Osiągi i niezawodność zarówno samochodów drogowych, jak i wyczynowych marki PEUGEOT wykazaliśmy już nie raz. Jestem przekonany, że Team PEUGEOT TOTAL z powodzeniem stawi czoło temu nowemu wyzwaniu, znajdując oparcie w duchu zespołowym, który zawsze pomagał nam w odnoszeniu licznych sukcesów składających się na naszą kronikę sportową”.

 

Frédéric LEQUIEN (Dyrektor Silk Way Rally)
„Jako organizatorzy jesteśmy wyjątkowo dumni i zaszczyceni, że w naszej imprezie będzie uczestniczyć jedna z najbardziej znanych na świecie marek samochodowych i zarazem jeden z najbardziej utytułowanych zespołów w świecie rajdów terenowych. Wszystkie trzy załogi PEUGEOT mogą pochwalić się imponującą listą sukcesów, a ponadto wszystkie składają się z niezwykłych osobowości. Silk Way Rally 2017 zapowiada się jako wspaniała, widowiskowa, ale jednocześnie bardzo wymagająca impreza. Jej mocno zróżnicowana trasa będzie obejmować wiele typów terenu, a meta znajdzie się tym razem w nowym miejscu – w mieście Xi’an. Zapewniliśmy udział ważnych partnerów medialnych, którzy będą transmitowali rywalizację na trasie rajdu, co z pewnością pomoże nam w promocji renomy i zasięgu medialnego Jedwabnego Szlaku”.

 

Jean-Philippe IMPARATO (CEO marki PEUGEOT), Bruno FAMIN (Dyrektor PEUGEOT SPORT), Mathieu VENNIN (Dyrektor Generalny PEUGEOT China) oraz Frédéric LEQUIEN (Dyrektor Silk Way Rally) wzięli udział w uroczystym ogłoszeniu udziału marki PEUGEOT w najnowszej edycji Silk Way Rally, które miało miejsce w siedzibie firmy PEUGEOT przy Avenue des Champs-Elysées w Paryżu w obecności delegacji dziennikarzy z Chin.

 

Zdjęcia z uroczystości (z prawem publikacji prasowej) można pobrać ze strony: http://bit.ly/2mGytEz
Zdjęcia: Lionel BEYLOT / PEUGEOT SPORT