Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Modele

Peugeot Polska publikuje cenniki nowego PEUGEOT 301

10/03/2017. Kategoria: Modele

PEUGEOT 301, pierwszy sedan marki w segmencie B, jest przeznaczony dla klientów poszukujących wygodnego i funkcjonalnego samochodu.
Od momentu wprowadzenia na rynek w 2012 roku model ten został wyprodukowany w liczbie ponad 360 tys. sztuk1 na całym świecie. Swój sukces zawdzięcza uznanym zaletom: przestronnemu wnętrzu i pojemnemu bagażnikowi, jednemu z największych w segmencie, a także doskonałym właściwościom jezdnym świadczącym o know-how PEUGEOT, oraz konstrukcji dostosowanej do lokalnych potrzeb.
Nowy PEUGEOT 301 poszerza listę swoich zalet o nowe atuty, aby w pełni odpowiedzieć na oczekiwania coraz liczniejszych klientów z tego strategicznego segmentu. Jego nadwozie zmienia się zgodnie z najnowszymi kanonami stylistycznymi marki. Pionowa osłona chłodnicy, umiejętnie wpasowane w nadwozie reflektory i staranne połączenia doskonale oddają solidność samochodu. Charakterystyczne światła z diodami LED z przodu świadczą o zaawansowaniu technologicznym.
Duży ekran dotykowy o przekątnej 7” jest jednym z najważniejszych elementów nowego wyposażenia. Szybki i precyzyjny w działaniu dzięki zastosowaniu technologii pojemnościowej przekazuje obraz z kamery cofania oraz systemu nawigacji TomTom 3D. Pozwala również na obsługę smartfona i dostęp do jego aplikacji dzięki funkcji Mirror Screen triple play, niedostępnej w innych samochodach z tego segmentu.
Gama nowoczesnych silników pozwala na wykorzystanie dynamiki samochodu. Trzycylindrowy silnik benzynowy PureTech, który jest nowością w PEUGEOT 301, został już zamontowany w ponad milionie samochodów marki na całym świecie. W silnikach benzynowych 1.6 VTi 115 KM pojawia się także najnowszej generacji automatyczna skrzynia biegów EAT6 wyposażona w technologię Quickshift. Jeśli chodzi o silniki wysokoprężne, jednostka 1.6 BlueHDi 100 KM zwraca uwagę rekordowo niskim zużyciem paliwa i wysoką przyjemnością jazdy.

PEUGEOT 301 w skrócie

Nowy PEUGEOT 301 jest pierwszym samochodem marki opracowanym wyłącznie z myślą o rynkach, na których występuje duże zapotrzebowanie na prestiżowe sedany. Dzięki dostosowaniu do specyfiki różnych krajów model ten spełnia oczekiwania klientów i jest przystosowany do ich sposobu użytkowania samochodu.

Nadwozie nowego sedana jest atletycznie wyprofilowane zgodnie z najnowszymi kanonami stylistycznymi marki. W górnej części pionowej osłony chłodnicy pojawia się nazwa marki z logo lwa w samym środku. Wykonane z trzech materiałów reflektory przednie są starannie wpasowane w nadwozie. Kształt opalizujących tylnych świateł przypomina potrójny ślad pazurów.

Kierowca i czterej pasażerowie mogą wygodnie zająć miejsce w komfortowej, starannie wykończonej kabinie. Bagażnik należy do najbardziej pojemnych w tym segmencie. Jego pojemność wynosi 640 litrów. Mierzony zgodnie z normą VDA 210 sięga 506 dm3 i można go jednym ruchem ręki zwiększyć poprzez złożenie tylnych oparć, dzielonych w proporcji 1/3-2/3, do 1332 dm3 (wg normy VDA 214).

PEUGEOT 301 stanowi prawdziwy przełom w tym segmencie pod względem wyposażenia i wyjątkowych zalet użytkowych. Posiada duży, dotykowy ekran pojemnościowy 7”, dostęp do mobilnych usług dzięki triple play MIRROR SCREEN (MirrorLink®, Android Auto®, APPLE CARPLAYTM), system nawigacji TomTom 3D i kamerę cofania.

Samochód reprezentuje również najwyższy poziom bezpieczeństwa dzięki pełnemu wachlarzowi wyposażenia obejmującego ABS, ESP, system wspomagania hamowania awaryjnego (AFU) i wykrywania spadku ciśnienia DSG. Użytkowników chronią czołowe i boczne poduszki oraz trzypunktowe pasy bezpieczeństwa, również na tylnych miejscach. Tylne siedzenia są także wyposażone w system mocowania fotelików dziecięcych IsoFix.

Samochód świetnie zachowuje się na drodze i zapewnia doskonały kompromis pomiędzy komfortem a trzymaniem się drogi niezależnie od warunków jazdy. Podobnie jak w innych modelach wykorzystano w nim uznany know-how zespołów projektowych marki.

Najnowszej generacji silniki Euro 6 zapewniają wysoką przyjemność jazdy przy niskim spalaniu. Oferta silników benzynowych obejmuje jednostki 1.2 PureTech 82 KM i 1.6VTi 115 KM. Ten drugi silnik może współpracować z automatyczną skrzynią biegów o 6 przełożeniach EAT6. Jeśli chodzi o silniki wysokoprężne, jednostka 1.6 BlueHDi 100 KM może się ponadto poszczycić rekordowo niskim poziomem emisji spalin.

 

Nowy PEUGEOT 301 jest w stanie doskonale stawić czoła upływowi czasu i nawet najtrudniejszym warunkom eksploatacji. Zostały one uwzględnione w fazie projektowej. Przykładem może tu być układ jezdny, mocowania czy odpowiednie uszczelnienie.