Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Modele

PEUGEOT INSTINCT CONCEPT - wolność bez granic

27/02/2017. Kategoria: Modele

Kto nie marzył o samochodzie, którego prowadzenie jest całkowicie bezstresowe i umożliwiające stałą kontrolę tego co nas otacza? Takim, który nas rozumie, i zna nas tak dobrze, że potrafi przewidzieć nasze nawet najmniejsze potrzeby? Samochodzie, który jest częścią nas samych. Samochodzie, który usuwa wszelkie przeszkody i sprawia, że wszystko staje się płynne i oczywiste?
PEUGEOT spełnia te potrzeby pod hasłem wolności: wolności wyboru trybu jazdy i przeżyć, wolności poruszania się. Dowodem jest samochód koncepcyjny PEUGEOT INSTINCT CONCEPT.

Samochód PEUGEOT oferuje coś innego, dodatkowe odczucie. Nasi klienci to potwierdzają. Sukces nowego PEUGEOT 3008 jest tego dowodem, i tak samo będzie w przyszłości z samochodem autonomicznym. To odczucie nazywa się wolnością!
Jean-Philippe Imparato, Dyrektor Generalny PEUGEOT


Samsung ARTIK™ Cloud zapewnia łatwą i bezproblemową wymianę informacji pomiędzy urządzeniami i usługami mobilnymi, bez względu na stosowaną przez użytkownika technologię. PEUGEOT INSTINCT CONCEPT i SAMSUNG ARTIK™ Cloud zmieniają naszą wizję samochodu autonomicznego w rzeczywistość.
Dr. Luc Julia, Wiceprezes ds. Innowacji, Samsung Electronics


Zaprojektowanie samochodu autonomicznego jest ekscytującym wyzwaniem. To połączenie przeciwieństw, czyli aktywnej jazdy z trybem autonomicznym, któremu przyświeca jeden cel: dostarczanie wyłącznie przyjemności, wyzwalanie emocji. PEUGEOT INSTINCT CONCEPT to pierwszy koncepcyjny samochód autonomiczny, który pamięta o zapewnianiu przyjemności z jazdy.
Gilles Vidal, Dyrektor Stylu PEUGEOT

 

PEUGEOT INSTINCT CONCEPT w skrócie

 

PEUGEOT INSTINCT CONCEPT jest zaprojektowany zgodnie z hasłem: wolność. Wolność wyboru trybu jazdy, wolność poruszania się, wolność wymiany informacji pomiędzy urządzeniami. Koncepcja ta odpowiada pragnieniom i potrzebom użytkownika.

PEUGEOT INSTINCT CONCEPT ucieleśnia nierozerwalny związek pomiędzy marką i pojęciem przyjemności poprzez doświadczenie jazdy autonomicznym pojazdem by PEUGEOT.

Jazda autonomiczna to nadchodząca rewolucja w świecie motoryzacji. Wszyscy producenci będą w stanie wdrożyć tę technologię. O różnicy między markami będzie stanowił sposób jej wdrożenia.

Po raz pierwszy na świecie mamy w pełni działającą platformę I.o.T1 na pokładzie samochodu. To platforma Samsung ARTIK Cloud, która łączy pojazd z chmurą użytkownika.

PEUGEOT INSTINCT CONCEPT działa w symbiozie ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi, umożliwiając przeżywanie jazdy w całkowicie nowy sposób. Samochód korzysta z danych, którymi kierowca chce się z nim podzielić: danych ze smartfona, smartwatcha czy automatyki domowej.

W dzisiejszych czasach codzienne zajęcia odbywają się w trybie ciągłym. Zarówno w domu, jak i w pracy, w sposobie spędzania czasu wolnego. PEUGEOT INSTINCT CONCEPT prezentuje nową gamę zastosowań, umożliwiających płynne korzystanie z różnych systemów.

PEUGEOT INSTINCT CONCEPT oferuje cztery tryby: dwa tryby jazdy z udziałem kierowcy (Drive Boost i Drive Relax) i dwa tryby jazdy autonomicznej (Autonomous Sharp i Autonomous Soft).

PEUGEOT Responsive i-Cockpit zmienia wnętrze w zależności od sposobu użytkowania, wynikającego z jazdy w trybie autonomicznym. Interfejsy zmieniają konfigurację przed, podczas i po zakończeniu jazdy w zależności od wybranego trybu jazdy i profilu użytkownika.

Niezależnie od okoliczności, kierowca ma całkowitą kontrolę nad systemem PEUGEOT INSTINCT CONCEPT. W trybie Autonomous, może wydać polecenie lub wykonać manewr za pomocą i-Device’a znajdującego się na konsoli środkowej.

PEUGEOT INSTINCT CONCEPT to samochód z nadwoziem typu shooting brake o ponadczasowym stylu. Aktywne elementy aerodynamiczne podkreślają jego niezwykle wyrafinowaną sylwetkę.

 


PEUGEOT INSTINCT CONCEPT - to, co najlepsze z I.o.T

PEUGEOT INSTINCT CONCEPT w pełni integruje usługi mobilne z samochodem.

Usługi i urządzenia mobilne stały się częścią nas samych. PEUGEOT postanowił je zintegrować w swoich samochodach w sposób bardziej prosty i naturalny, aby zaoferować swoim klientom bezstresowe, intensywne i bezprecedensowe doświadczenie. Doświadczenie, podczas którego nasi klienci stają się prawdziwymi reżyserami mobilności, zachowując przy tym wolność wyboru.
Aude Brille, Manager ds. Strategii PEUGEOT


Tworząc PEUGEOT INSTINCT CONCEPT inspirowaliśmy się naturą, a w szczególności człowiekiem. Ten ostatni zyskuje większą niezależność dzięki poznawaniu swojego otoczenia. W ten sam sposób PEUGEOT INSTINCT CONCEPT korzysta z metody deep learning, czyli uczenia się dla zrozumienia profilu użytkownika. W tym celu platforma I.o.T (Internet of Things) zarządzana przez Samsung ARTIK Cloud, łączy się z urządzeniami jego codziennego życia i przetwarza dane. Pochodzą one ze smartwatchy, smartfonów czy też z portali społecznościowych. Dom również się to tego przyczynia poprzez systemy automatyki domowej – telewizor z dostępem do Internetu, streaming audio, Home Assistant, komputer, itd. Także samochód jest nieocenionym źródłem informacji. Towarzyszy nam w naszym codziennym życiu: typowe przejazdy, ulubione miejsca, nawyki prowadzenia samochodu...
PEUGEOT i Sentiance, przedsiębiorstwo z branży Data Science, przetwarzają i analizują dane w celu zdefiniowania profilu użytkownika. Analiza jest przeprowadzana dynamicznie, a dane są zbierane w sposób ciągły. Pozwala to modelowi PEUGEOT INSTINCT CONCEPT na skonfigurowanie i dostosowanie swoich parametrów dla całkowitego zaspokojenia potrzeb i pragnień użytkownika.