Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

POJEDYNEK NA SZCZYCIE – ZAŁOGI PEUGEOT 3008DKR w walce o prymat w Rajdzie Dakar.

14/01/2017. Kategoria: Sport

Ależ etap! Korzystając z pełnej swobody pozostawionej przez zespół Peugeot Total, załogi PETER-HANSEL/COTTRET i LOEB/ELENA stoczyły na trasie niezwykle zaciętą walkę. Po przejechaniu odcinka specjalnego o długości 292 km, zawodnicy ci dotarli na metę z różnicą zaledwie 18 sekund. W przedostatnim dniu rajdu duet PETERHANSEL/COTTRET ma wszelkie szanse na odniesienie końcowego zwycięstwa – liderzy zachowali w klasyfikacji generalnej przewagę 5 min 32 s. nad swoimi konkurentami LOEBEM i ELENĄ.

Jedenasty etap rajdu zapowiadał się jako rozgrywka decydująca, bowiem jutrzejszy, ostatni, będzie jedynie krótkim odcinkiem jazdy na czas. Piątkowa trasa spełniła te oczekiwania. Dwaj pretendenci do zwycięstwa dali z siebie wszystko za kierownicami swoich PEUGEOT 3008DKR. Sébastien LOEB i Daniel ELENA już w pierwszej części trasy odrobili prawie połowę różnicy czasowej, dzielącej ich na starcie od lidera. Ten spektakularny atak nie przyniósł pełnych efektów – na pierwszym zakręcie drugiej partii odcinka specjalnego ścigający przebili oponę. Konieczność zmiany koła oznaczała stratę czasu zyskanego na początku etapu.

 

Na mecie odcinka Stéphane PETERHANSEL i Jean-Paul COTTRET zajęli drugie miejsce, tracąc do załogi LOEB/ELENA tylko 18 sekund. Oznacza to, że pozostają oni liderami klasyfikacji z przewagą 5 min 32 s. Na jeden etap przed końcem rajdu jest to duża różnica, dająca im wszelkie szanse zwycięstwa w Rajdzie Dakar. Piątkowy wynik jest już piątym podwójnym zwycięstwem zespołu Peugeot Total w tej edycji rajdu (przy czym aż trzy z tych wygranych były potrójne).

 

Cyril DESPRES i David CASTERA nie byli tymi, na których zwracała się uwaga obserwatorów, niemniej w cieniu pojedynku swoich kolegów pokonali oni 11. etap czysto i efektywnie, gospodarując posiadaną przewagą i unikając podejmowania nadmiernego ryzyka. Na mecie odcinka PEUGEOT 3008DKR z numerem startowym 307 zachowuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Rajdu Dakar.