Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.



Sport

Carlos Sainz wycofuje się z Rajdu Dakar 2017.

06/01/2017. Kategoria: Sport

Po wypadnięciu z trasy i dachowaniu na pięć kilometrów przed metą etapu 4., prowadzącego z San Salvador de Jujuy w Argentynie do Tupizy w Boliwii załoga Carlos Sainz/Lucas Cruz zdołała dotrzeć do obozu na mecie. Po oszacowaniu uszkodzeń mechanicznych samochodu i zakresu prac niezbędnych, aby przywrócić mu gotowość startową na etap 5., okazało się, że czas pozostający na czynności serwisowe nie wystarczy na dokonanie naprawy. Oznacza to, że PEUGEOT 3008DKR z numerem startowym 304 zostaje wycofany z dalszego udziału w Dakarze, pomimo tego, że do etapu 4. zajmował drugie miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Carlos SAINZ (PEUGEOT 3008 DKR nr startowy 304)
„Nie ukrywam swojego wielkiego rozczarowania faktem, że odpadam z dalszej walki. Od początku rajdu jechaliśmy w dobrym tempie i dobrym rytmie. Świetnie się czułem za kierownicą PEUGEOTA 3008DKR, który okazał się wyraźnie ulepszony w stosunku do wersji z ubiegłego sezonu. Żałuję, że nie uda nam się przełożyć potencjału tego samochodu na dobry wynik na mecie.”