Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Modele dsdv

Nowy PEUGEOT i-Cockpit® - więcej doznań z jazdy - komunikat prasowy

20/04/2016. Kategoria: Modele

PEUGEOT prezentuje swoją wizję wnętrza przyszłości - nowy PEUGEOT i-Cockpit®. Stworzony z myślą o intuicyjnym i naturalnym prowadzeniu auta, ten funkcjonalny koncept, zaprezentowany na specjalnie stworzonym modelu demonstracyjnym, stanowi zapowiedź wyglądu wnętrza przyszłych modeli Marki. Starannie dopracowana ergonomia, wysoko umieszczony wyświetlacz główny, ekran dotykowy - nigdy dotąd zaawansowane technologie nie miały tak pięknej oprawy. Jego projekt opiera się na doświadczeniach 2,2 miliona użytkowników pierwszej generacji PEUGEOT i-Cockpit® montowanego w modelach PEUGEOT 208, 2008 i 308. Nowy PEUGEOT i-Cockpit® potęguje doznania kierowcy i wprowadza go wraz z pasażerami w nowy, ekscytujący i wzbudzający emocje wymiar podróżowania, oddziaływujący równocześnie na niemal wszystkie zmysły.

Prowadzenie samochodów PEUGEOT zawsze dostarczało niezapomnianych wrażeń. Marka dysponuje powszechnie uznanym know-how w zakresie budowania układów jezdnych zapewniających idealne trzymanie się drogi dostarczających intensywnych wrażeń z jazdy. Dążenie do zapewnienia jeszcze większej przyjemności z jazdy skłoniło PEUGEOT kilka lat temu do podjęcia prac nad zmianą architektury miejsca kierowcy, w celu zapewnienia jeszcze lepszych warunków prowadzenia auta.

 

Testy i badania doprowadziły do powstania innowacyjnej koncepcji urządzenia wnętrza modeli Marki, nazwanej - PEUGEOT i-Cockpit®. Składają się na nie następujące elementy:

 

- Kompaktowa kierownica, zapewniająca większą zwrotność i potęgująca doznania z jazdy. Dzięki niej prowadzenie auta staje się prawdziwym źródłem przyjemności.. Z uwagi na mniejsze rozwarcie ramion zmniejsza się amplituda ruchów przy wykonywaniu manewrów. Powoduje to zwiększenie szybkości i zręczności manewrów kierowcy, zapewniając mu jednocześnie bardziej rozluźnioną pozycję za kierownicą.

 

 - Wyświetlacz w polu widzenia drogi pokazujący kierowcy najważniejsze informacje związane z prowadzeniem samochodu. Pozwala skupić się na torze jazdy bez odrywania wzroku od drogi. Ergonomiczna pozycja ciała, możliwa dzięki kompaktowemu rozmiarowi kierownicy, zwiększa poziom komfortu kierowcy i zmniejsza jego zmęczenie.

 

- Duży dotykowy ekran wyświetlający rozmieszczone w intuicyjny sposób elementy sterowania systemami związanymi z komfortem podróżowania (radio, klimatyzacja, itd.) i umożliwiający obsługę w naturalny sposób wszystkich urządzeń pokładowych.

 

Wspólnie tworzą one technologicznie zaawansowaną deskę rozdzielczą o zadziwiająco czystych i nowoczesnych kształtach. Niemal całkowity brak przycisków w połączeniu ze szlachetnymi materiałami wykończeniowymi i wysoką jakością wykonania podkreśla unikatowość PEUGEOT i-Cockpit®. Pozytywnie wpływa na przyjemność prowadzenia, płynność ruchów oraz koncentrację kierowcy i sprawia, że wnętrze modeli PEUGEOT jest jedyne i rozpoznawalne na rynku.