Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Modele

2,0 l / 100 km - produkowany seryjnie PEUGEOT 208 1.6 BlueHDi 100 bije absolutny rekord niskiego spalania

28/05/2015. Kategoria: Modele

Nowy PEUGEOT 208 w wersji z silnikiem 1.6 BlueHDi 100 S&S pobił nowy rekord niskiego zużycia paliwa na długodystansowej trasie, zatwierdzony przez instytucję wydającą homologacje UTAC. Model pokonał 2 152 km, spalając 43 litry oleju napędowego, co daje średnie zużycie paliwa na poziomie zaledwie 2,0 l /100 km. Rekord ten stanowi potwierdzenie doskonałego poziomu technicznego, jaki reprezentują silniki wysokoprężne Euro 6 BlueHDi, oraz ich znaczenia dla obniżenia emisji CO2.

Wynik ten został uzyskany pod koniec kwietnia na torze próbnym PEUGEOT w miejscowości Belchamp we Francji pod nadzorem UTAC - francuskiej instytucji wydającej homologacje dla pojazdów mechanicznych (Union Technique de l’Automobile, du motocycle et du Cycle). Wyprodukowany seryjnie model PEUGEOT 208, wyposażony w silnik 1.6 BlueHDi 100 S&S i manualną skrzynię biegów o 5 przełożeniach, przejechał w ciągu 38 godzin 2 152 km, zużywając jedynie 43 litry paliwa! Nowy PEUGEOT 208 ustanowił w ten sposób absolutny rekord niskiego zużycia paliwa produkowanego masowo samochodu na trasie długodystansowej. W pobiciu rekordu wzięło udział kilku kierowców, którzy zmieniali się za kierownicą co 3 - 4 godziny.