Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Marka

Nico Müller dołącza do Teamu PEUGEOT TotalEnergies

20/09/2022. Kategoria: Marka

Nico Müller dołączył do teamu PEUGEOT TotalEnergies, z którym do końca roku będzie pracować nad testami i rozwojem modelu PEUGEOT 9X8, a następnie wystartuje za jego kierownicą w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych FIA (FIA WEC) w 2023 roku, w tym w setnej edycji wyścigu 24 godziny Le Mans, która odbędzie się w czerwcu.

Zespół PEUGEOT TotalEnergies konsekwentnie realizuje plan, który ma zapewnić mu zwycięstwo w klasie samochodów Le Mans Hypercar. W najnowszym PEUGEOT 9X8 wykorzystano bogate doświadczenie zdobyte przez zespół na torach wyścigowych i podczas testów, a efekt końcowy zostanie dopracowany we współpracy z pochodzącym ze Szwajcarii Nico Müllerem.

 

„Bardzo się cieszę, że mogę być częścią tej przygody i startować w barwach Teamu PEUGEOT TotalEnergies w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych w 2023 roku” – powiedział 30-letni szwajcarski kierowca. „Dołączyłem właśnie do zespołu producenta, który ma na swoim koncie wiele sukcesów na torze Le Mans i w mistrzostwach świata wyścigów długodystansowych, co otwiera przede mną ogromne możliwości, zwłaszcza teraz, kiedy po wprowadzeniu nowych przepisów sportowych rozpoczyna się nowy rozdział w historii PEUGEOT i spodziewamy się zaciętej walki. Na gruncie zawodowym to bardzo emocjonujące wyzwanie, o jakim marzy każdy kierowca. Zacząłem interesować się wyścigami długodystansowymi i wyścigiem 24 godziny Le Mans w 2007 roku i muszę przyznać, że jestem pod ogromnym wrażeniem mocnych samochodów wystawianych przez zespół PEUGEOT”.

 

Müller, który stawiał pierwsze kroki na torze kartingowym, a później ścigał się w pojazdach jednoosobowych, startował w wyścigach DTM, Formule E i wyścigach długodystansowych, zna już wielu członków swojego nowego zespołu, w tym Loïca Duvala i Jeana-Erica Vergne’a oraz członków zespołu technicznego. Już niedługo będzie miał po raz pierwszy możliwość usiąść za kierownicą modelu PEUGEOT 9X8 podczas testów, a kilka miesięcy później zadebiutuje w nim podczas wyścigu.

 

„W czerwcu stanąłem po raz pierwszy na linii startu w Le Mans i widziałem wystawiony w Wiosce Kibiców samochód pokazowy 9X8. Zrobił na mnie ogromne wrażenie! Później widziałem go w akcji w lipcu, kiedy startował po raz pierwszy podczas wyścigu w Monzie. Moim zdaniem jest to najbardziej przykuwający wzrok hipersamochód, który na dodatek wygląda jak rasowy PEUGEOT! Poza tym, ma niesamowity potencjał, co dobitnie potwierdzają wyniki na torze Fuji. Wierzę w zespół i jestem pewien, że stanie się faworytem”.

 

Olivier Jansonnie, dyrektor Teamu PEUGEOT TotalEnergies powiedział: „Nico jest bardzo zdolnym kierowcą, który ma na swoim koncie zwycięstwa w wielu zawodach, w tym Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych FIA. W tym roku jeździł prototypem LMP2 i utrzymywał prędkość i tempo, jakich Team PEUGEOT TotalEnergies oczekuje od swoich kierowców. Umie pracować w zespole i jest w pełni zaangażowany w zdobycie zwycięstwa na torze Le Mans oraz w mistrzostwach WEC. Naszym kierowcą testowym i rezerwowym pozostaje James Rossiter, co ogłosiliśmy w 2021 roku. Jego doświadczenie i uzyskiwane wyniki sprawiają, że odgrywa kluczową rolę w pracach rozwojowych nad modelem PEUGEOT 9X8, które są prowadzone na torze i na symulatorze”.

 

KILKA SŁÓW O NICO MÜLLERZE

Narodowość: szwajcarska

Wiek: 30 lat

Data urodzenia: 25 lutego 1992 r.

2004: debiut w wyścigach kartingowych

2009: 1. miejsce w szwajcarskich mistrzostwach Formuły Renault 2.0

2013: 1. miejsce w Formule Renault 3.5 w Monako

2015: 1. miejsce w wyścigu 24 godziny Nürburgring

DTM: 8 zwycięstw

2021: Debiut w Formule E

2022: Mistrzostwa Świata Wyścigów Długodystansowych FIA

Debiut w wyścigu Le Mans (LMP2)

2023: FIA WEC/24 godziny Le Mansi Formuła E (ABT)

 

Wszystkie aktualności związane z PEUGEOT Sport

Wszystkie aktualności związane z PEUGEOT Sport są dostępne na nowej stronie internetowej (www.peugeot-sport.com) oraz na platformach:

Twitter: @peugeotsport

Facebook: @peugeot.sport

Instagram: @peugeotsportofficial

YouTube: Peugeot Sport Official

A step forward, arigato, Japan!: https://www.youtube.com/watch?v=BFYjVs0tzEs

PEUGEOT Sport WEC – kontakty dla mediów:

Justine MORICE / justine.morice@external.stellantis.com / +3376262287

Strona internetowa / zdjęcia / wideo: www.media.stellantis.com/em-en/peugeot-sport