Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Marka

PEUGEOT SPORT i SPARCO - wieloletnia, sprawdzona współpraca partnerska

11/08/2022. Kategoria: Marka

PEUGEOT SPORT i renomowana włoska marka odzieży wyścigowej SPARCO odnowiły współpracę partnerską, trwającą już od ponad 30 lat, z okazji udziału PEUGEOT w kolejnej edycji Długodystansowych Mistrzostw Świata WEC, obejmujących kultowy wyścig 24 godziny Le Mans.

SPARCO – oficjalny partner w zakresie sprzętu sportowego – wyposaża kierowców i zespół PEUGEOT TotalEnergies Team w kombinezony, rękawice i obuwie, a bolidy marki w pasy bezpieczeństwa SPARCO, gwarantujące zarówno bezpieczeństwo jak i komfort, dzięki zaawansowanym technologiom, które idealnie odzwierciedlają awangardową filozofię designu PEUGEOT SPORT.

 

Oprócz aspektów praktycznych, również estetyka miała kluczowe znaczenie w projektowaniu nowych kombinezonów, których wykończenie nawiązuje do kolorów i stylu charakterystycznych dla PEUGEOT 9X8, włącznie z motywem lwiego pazura.

 

Same kombinezony wykonane są z wielowarstwowych materiałów trudnopalnych, zawierających szereg innowacyjnych rozwiązań technicznych, takich jak tkanina Hocotex o unikatowej strukturze plastra miodu. Zapewnia ona kombinezonom zwiększoną oddychalność i lekkość w połączeniu z bardzo skuteczną ochroną przeciwpożarową. Zastosowanie tej strategicznej, niezwykle elastycznej tkaniny zapewnia kierowcom komfort, którego potrzebują, aby osiągnąć najwyższe wyniki na torze. Również w rękawicach dla kierowców zastosowano chronioną patentem technologię HTX, odznaczającą się znacznie lepszymi parametrami pod względem przyczepności, elastyczności i oddychalności przy jednoczesnym skuteczniejszym tłumieniu drgań przenoszonych przez konstrukcję pojazdu.