Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

Prezentacja kierowców Teamu PEUGEOT TotalEnergies

10/06/2022. Kategoria: Sport

• Przedstawiono załogi PEUGEOT 9X8, które pojadą w pierwszym wyścigu WEC w Monza
• Wyścig 24 godziny Le Mans 2022 to także okazja do spotkań
• Marka PEUGEOT króluje w muzeum wyścigów 24 godziny Le Mans

Zespół PEUGEOT TotalEnergies, obecny w Le Mans od środy 8 czerwca i przez cały nadchodzący weekend, zaprezentował fanom sportu samochodowego swój hipersamochód PEUGEOT 9X8 i przedstawił skład dwóch załóg, które 10 lipca zasiądą za kierownicą tego samochodu w jego pierwszym wyścigu.

 

NA TORZE W MONZA!
10 lipca podczas 6-godzinnego wyścigu w Monza samochody PEUGEOT 9X8 oficjalnie zadebiutują w Mistrzostwach Świata w Wyścigach Długodystansowych FIA 2022. Na starcie staną dwa hipersamochody 9X8 z hybrydowym napędem elektrycznym poprowadzone przez dwie załogi – w każdej z nich po trzech kierowców:

 

#93: Paul DI RESTA – Mikkel JENSEN – Jean-Eric VERGNE
#94: James ROSSITER – Gustavo MENEZES – Loïc DUVAL


Olivier Jansonnie, dyrektor techniczny programu wyścigów długodystanoswych PEUGEOT Sport:
„Skompletowanie załóg do pierwszego startu w Monza jest owocem licznych sesji jazd próbnych, analiz danych, obserwowania wspólnych i indywidualnych cech kierowców w prowadzeniu samochodu. Podczas projektowania i budowania samochodu 9X8 każdy z nich wniósł swoje doświadczenie, wiedzę z dziedziny techniki i umiejętność pracy zespołowej, co jest niezbędne do realizacji programu”.

 

WSPÓLNE PRZEŻYWANIE WYŚCIGU W LE MANS
90. edycja wyścigu 24 godziny Le Mans odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę – 11 i 12 czerwca. Towarzyszyć jej będą tłumy widzów, którzy powrócą na tor jak za czasów przed pandemią. Przed wielkim wyzwaniem, jakim będzie setna edycja wyścigu w 2023 roku, PEUGEOT przy współudziale ACO (Automobile Club de l’Ouest) zaprasza fanów oraz wszystkich entuzjastów sportu samochodowego już w tym roku na liczne wydarzenia:
• Przede wszystkim jest to wyjątkowa wystawa w Muzeum 24 godziny Le Mans przywołująca najpiękniejsze momenty i wkład marki w stworzenie legendy Le Mans. W ramach ekspozycji zatytułowanej „Allure – Le Mans” po raz pierwszy zgromadzono siedem samochodów. Wystawa zainaugurowana 7 czerwca będzie otwarta zgodnie z przewidywaniami do końca września.
• PEUGEOT zaprasza również do specjalnej strefy poświęconej sportowej rywalizacji i spotkaniom w wiosce sportowej oraz – co najważniejsze – do obejrzenia przełomowego i innowacyjnego hipersamochodu PEUGEOT 9X8. Będzie tam można spotkać członków zespołu oraz entuzjastów sportu samochodowego i napawać się mocną muzyką płynącą z głośników DJ-a, nakładającą się na dźwięk samochodów na torze. W sobotę 11 czerwca o godzinie 18:45 odbędzie się sesja autografów amerykańsko-brazylijskiego kierowcy hipersamochodu 9X8 Gustavo Menezesa.

 

Phil York, dyrektor marketingu i komunikacji PEUGEOT:
„Chcieliśmy być jak najbliżej naszych kibiców podczas tej edycji, która zapowiada nasz powrót w 2023 roku. Chcieliśmy, by PEUGEOT zapewnił im niespotykane otoczenie, pełne wyrazu, otwarte i przyjazne, zrywające z kanonami i umożliwiające dzielenie się naszymi pasjami! Wystawa poświęcona marce PEUGEOT w Muzeum 24 godziny Le Mans oraz nasza strefa w wiosce wyścigu powinny ich w pełni usatysfakcjonować. Kibice zobaczą hipersamochód PEUGEOT 9X8, ale też odkryją PEUGEOT 508 Peugeot Sport Engineered. Powitamy ich z wielką radością!”