Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Modele

NOWY, ELEGANCKI PRZEŁĄCZNIK STEROWANIA AUTOMATYCZNĄ SKRZYNIĄ BIEGÓW W MODELACH PEUGEOT 208 I 2008

05/04/2022. Kategoria: Modele

Modele PEUGEOT 208 i 2008, zajmujące w 2021 roku na rynku europejskim odpowiednio pierwsze miejsce w rankingu wszystkich segmentów (samochody osobowe i dostawcze łącznie) i pierwsze miejsce w rankingu SUV-ów segmentu B, są teraz wyposażone w nowy przełącznik sterowania automatyczną skrzynią biegów, prosty w obsłudze, elegancki i znacznie bardziej ergonomiczny. Wreszcie koniec z dźwignią, o którą wciąż zahaczamy – nowy element sterowania, to elegancki przełącznik impulsowy, doskonale wkomponowany w środkową konsolę.

Powyższa zmiana dotyczy nie tylko wersji spalinowych z automatyczną skrzynią biegów EAT8, ale także wersji z napędem elektrycznym e-208 i e-2008.

 

Nowy przełącznik, o praktycznym i nowoczesnym designie, zwalnia sporo miejsca na środkowej konsoli. To subtelne połączenie zawansowanej technologii i ergonomii doskonale współgra z designem PEUGEOT i-Cockpit® 3D modeli 208 i 2008.

 

Materiały użyte do wykonania przełącznika są najwyższej jakości i tworzą udane połączenie matowego chromu, „fortepianowej” czerni i karbonowego wyglądu podpórki pod dłoń. Jakość wykończenia jest zgodna z najwyższymi rynkowymi standardami.

 

We wszystkich wersjach napędowych, spalinowych i elektrycznych z automatyczną skrzynią biegów, nowy przełącznik umożliwia impulsowy wybór następujących trybów jazdy:

 

  • Reverse (R) – jazda na biegu wstecznym
  • Neutral (N) –przejście do położenia neutralnego
  • Drive (D) – automatyczny wybór jednego z 8 przełożeń w zależności od stylu jazdy, rodzaju drogi i stopnia obciążenia pojazdu.

 

Dwa inne przyciski umożliwiają aktywację następujących trybów:

 

  • Parking (P) – przełączenie skrzyni biegów do położenia parkingowego
  • Manual (M) – tryb ręczny, umożliwiający, w wersjach spalinowych, ręczne przełączanie biegów za pomocą umieszczonych za kierownicą łopatek. Występujący w wersjach elektrycznych przycisk Brake (B) pozwala na aktywację funkcji hamowania z odzyskiwaniem energii.

 

Włączenie poszczególnych trybów (R, N, D, P, M lub B) jest sygnalizowane zapaleniem się odpowiedniej świetlnej kontrolki. Włączony tryb pracy jest także sygnalizowany na panelu zegarów i wskaźników.

 

Wszystkie wersje 208 i 2008 wyposażone w nowy przełącznik sterowania skrzynią biegów są także wyposażone w elektryczny hamulec postojowy, zapewniający oszczędność miejsca i komfort oraz spokój ducha kierowcy podczas codziennych przejazdów.

 

Przycisk aktywacji trybu hamowania z odzyskiwaniem energii w wersjach z napędem elektrycznym PEUGEOT e-208 i e-2008

 

W modelach e-208 i e-2008, które są w 100% elektryczne, przycisk M (ręczny) zastąpiono przyciskiem B (hamulec), co zwiększa odzyskiwanie energii podczas zwalniania:

 

  • Jeśli tryb B nie jest włączony, po zdjęciu stopy z pedału przyspieszenia, intensywność zwalniania jest umiarkowana. Wrażenie zwalniania jest podobne jak w przypadku samochodów spalinowych z automatyczną skrzynią biegów.
  • Po wciśnięciu przycisku B intensywność zwalniania po zdjęciu stopy z pedału przyspieszenia zwiększa się. W tym przypadku intensywniejsze jest też odzyskiwanie energii.

 

W ramach wprowadzanych udoskonaleń tryb Brake (B) jest teraz utrzymywany po jednokrotnym pchnięciu dźwigni (bez wyłączania silnika) podczas wykonywania manewru. Nie ma już potrzeby jego aktywacji przy ponownym rozruchu, pozostaje aktywny i zachowuje w pamięci parametry stylu jazdy kierowcy.

 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW

Dorota Komornicka

dorota.komornicka@peugeot.com

Tel kom. : +48 507 008 185

 

Niniejsza informacja jest aktualna w dniu publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych wersji, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać wyłącznie za dodatkową opłatą.

 

 

PEUGEOT

PEUGEOT jest marką o międzynarodowym zasięgu, produkującą pełną gamę samochodów wyższej klasy. Łączy najwyższe standardy z atrakcyjnym wyglądem i emocjami. Działa w ponad 130 krajach. W 2021 r. sprzedała przeszło 1 200 000 samochodów na całym świecie. Z okazji 211-tej rocznicy powstania, marka PEUGEOT zmieniła identyfikację wizualną. Jej symbolem jest nowe logo podkreślające osobowość i ponadczasowy charakter marki. Marka PEUGEOT kontynuuje transformację energetyczną - już 80% gamy samochodów osobowych i 100% gamy samochodów dostawczych to modele zelektryfikowane. Od 2022 roku marka będzie uczestniczyć w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych (WEC) z modelem Hypercar hybride 9X8.