Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

PEUGEOT 9X8 zdobywcą Grand Prix dla najpiękniejszego hipersamochodu roku

31/01/2022. Kategoria: Sport

PEUGEOT 9X8 zdobył Grand Prix dla najpiękniejszego hipersamochodu roku na 37. Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym (Festival Automobile International).

Zaprezentowany w lipcu 2021 roku, PEUGEOT 9X8, zachwycił jurorów Międzynarodowego Festiwalu Samochodowego i pasjonatów motoryzacyjnego designu. „Jestem dumny z tej nagrody, która jest wyrazem uznania dla zespołu designu i projektantów Peugeot Sport, którzy wspólnie pracowali nad tym projektem” – powiedział Matthias Hossann, dyrektor designu PEUGEOT. „Poziom współpracy był absolutnie niespotykany, zarówno pod względem technicznym, jak i czysto ludzkim”.

 

PEUGEOT 9X8, bolid wyścigowy nowej generacji, który w 2022 roku wystartuje w mistrzostwach świata w wyścigach długodystansowych FIA (WEC), ma wszystkie elementy stylistyczne marki: sylwetkę przyczajonego kota, płynnie biegnące linie nadwozia podkreślone sportowymi elementami, czyste i mocno wyprofilowane płaszczyzny boków samochodu, a także charakterystyczny układ świateł z trzema śladami pazurów typowych dla marki. Wyrafinowany i rasowy PEUGEOT 9X8 wzbudza emocje i ucieleśnia szybkość. PEUGEOT 9X8 stał się już obiektem kultowym, urzeczywistnieniem rewolucji estetycznej i technicznej, przedstawicielem designu najwyższej próby.

 

Innym znakiem rozpoznawczym know-how zespołu designu PEUGEOT jest wykorzystanie koncepcji PEUGEOT i-Cockpitu w kabinie PEUGEOT 9X8. Podobnie jak w projektach samochodów seryjnych, zachowano tę samą staranność w opracowywaniu stylistyki wnętrza, co przy projektowaniu wyglądu zewnętrznego. Kokpit PEUGEOT 9X8 został zaprojektowany kompleksowo, by zapewnić kierowcy jak najwięcej ergonomii i intuicyjnych rozwiązań.

 

Nagrody Grand Prix na Międzynarodowym Festiwalu Samochodowym są co roku przyznawane najpiękniejszym projektom samochodów. Przewodniczącym jury jest architekt Jean-Michel Wilmotte, a jurorzy wywodzą się ze świata motoryzacji, mody, kultury, designu i mediów.