Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Modele

Nowy PEUGEOT 308 nagrodzony w konkursie German Car Of The Year 2022

09/11/2021. Kategoria: Modele

26 października 2021 roku jury konkursu German Car of The Year (GCOTY) ogłosiło nowego PEUGEOT 308 zwycięzcą w kategorii Compact, (obejmującej samochody, których cena sprzedaży podstawowej wersji nie przekracza 25 000 euro brutto), wśród 11 konkurencyjnych modeli 9 marek. Jury zwróciło szczególną uwagę na wdrożoną przez PEUGEOT strategię Power of Choice, zgodnie z którą klienci mogą wybrać silnik benzynowy, wysokoprężny lub jedną z dwóch hybryd plug-in. Wśród innych kryteriów, które zadecydowały o przyznaniu nagrody, była nowoczesna technologia zastosowana w nowym 308, w tym cyfrowy PEUGEOT i-Cockpit® z możliwością personalizacji, jak również atrakcyjny design eksponujący nowe logo marki. Nowy, kompaktowy hatchback marki zdobywa kolejne nagrody, podobnie jak jego poprzednik, zwycięzca wielu konkursów, w tym Car of the Year 2014.

Konkurs German Car Of The Year (GCOTY)

26 października nowy PEUGEOT 308 zdobył tytuł GCOTY 2022 w kategorii Compact, obejmującej samochody w najbardziej przystępnych cenach. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach: Compact (mniej niż 25 000 euro), Premium (więcej niż 25 000 euro), Luxury (więcej niż 50 000 euro), New Energies oraz Performance. Jako kryteria wyboru przyjęto trafność oferty w stosunku do oczekiwań rynku oraz zakres zastosowanych innowacji. Jeden ze zwycięzców zdobędzie główną nagrodę GCOTY wszystkich kategorii, która zostanie ogłoszona 25 listopada. Jest to jeden z najbardziej uznanych tytułów w branży samochodowej. Niezwiązana z żadnym wydawnictwem, producentem samochodów czy targami, nagroda GCOTY jest przyznawana przez międzynarodowe jury 20 dziennikarzy prasy specjalistycznej, głównie z Niemiec lub krajów niemieckojęzycznych.

 

„To pierwsza nagroda przyznana modelowi PEUGEOT 308 nowej generacji. Jesteśmy bardzo dumni, że Peugeot 308 zwyciężył wśród samochodów kompaktowych w Niemczech. Ogromne podziękowania dla jury konkursu German COTY, jak również dla całego zespołu PEUGEOT. Sukces ten potwierdza, że jesteśmy na dobrej drodze z naszą strategią Power of Choice i pokazuje, że poszerzamy ofertę elektromobilności. Wraz z nowym PEUGEOT 308 nasza gama modeli jest w 80% zelektryfikowana” – powiedział Haico van der Luyt, Dyrektor PEUGEOT w Niemczech.

 

Nowy PEUGEOT 308 wyrazem nowej tożsamości marki

Nowy PEUGEOT 308 jest pierwszym samochodem seryjnym prezentującym nowe logo – symbol nowej tożsamości marki. Zarys świateł Full LED ma charakterystyczny dla marki kształt: z przodu w formie pionowej linii, z tyłu w kształcie trzech ostrych kresek.
Zastosowane w samochodzie systemy wspomagające prowadzenie są na najwyższym poziomie technologicznym. Obejmują kamerę cofania, system ostrzegania przed kolizją, system monitorowania martwego pola o zasięgu 75 metrów, wspomaganie nagłego hamowania oraz aktywny system utrzymania pasa ruchu z korektą toru jazdy, jako dodatkową gwarancją bezpiecznej jazdy.

 

PEUGEOT i-Cockpit® (kompaktowa kierownica, zegary umieszczone na linii wzroku kierowcy, ekran dotykowy) w nowym 308 jest jeszcze bardziej nowoczesny i ma intuicyjny i skomunikowany ze światem system informacyjno-rozrywkowy. System i-Connect Advanced ułatwia poruszanie się po ekranie w sposób podobny do smartfona, natomiast cyfrowe klawisze i-Toggles dają możliwość personalizacji.
Zgodnie ze strategią Power of Choice nowy PEUGEOT 308 jest oferowany w dwóch wersjach silnika benzynowego z napędem hybrydowym plug-in o mocy 180 i 225 KM oraz z silnikami spalinowymi benzynowymi i wysokoprężnymi. Wersja z napędem w pełni elektrycznym będzie dostępna w 2023 roku.

 

Więcej informacji o nagrodzie można uzyskać na stronie internetowej: https://www.gcoty.de/