Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

PEUGEOT Sport świętuje 40-lecie innowacji i sukcesów

14/10/2021. Kategoria: Sport

PEUGEOT Sport ma 40 lat. Powstały w październiku 1981 roku Peugeot Talbot Sport, który następnie stał się zespołem PEUGEOT Sport, z dużym zaangażowaniem potwierdzonym sukcesami pojawiał się na wszystkich torach i drogach świata oraz brał udział w największych mistrzostwach i najbardziej kultowych imprezach motoryzacyjnych. Ten awangardowy francuski team wyścigowy wystawiał na start najbardziej ekstremalne pojazdy i najbardziej kultowych kierowców. Od 1895 roku i zwycięstwa w pierwszym na świecie wyścigu na czas – Paris-Bordeaux-Paris – marka zawsze postrzegała sport jako siłę napędową postępu. FIA WEC PEUGEOT wraz z nowym PEUGEOT 9X8 i programem Hypercar w wyścigach wytrzymałościowych wkracza w piątą dekadę działalności z ambicjami zapisania zwycięskiego rozdziału w wielkiej księdze sportowych zmagań. Ta sportowa przygoda perfekcyjnie pokazuje dążenie do doskonałości i wspólnego przeżywania emocji.

O ile niektóre liczby mogą być symboliczne, to fakty i czyny są jak najbardziej realne. Od czasu oficjalnego powstania w październiku 1981 roku, PEUGEOT Sport osiągnął o wiele więcej spektakularnych sukcesów niż liczba świeczek na dzisiejszym torcie, co świadczy o stałej jakości tego zespołu i poprawności jego sportowej strategii. „Sport to wyjątkowe laboratorium technologiczne dla motoryzacji, powiedziała Linda Jackson, dyrektor generalna PEUGEOT. Jest potężną siłą napędową badań i postępu. Dla naszej marki sport jest niezbędnym ogniwem w procesie powstawania samochodów oraz w budowaniu strategii mobilności jutra. 40 lat Peugeot Sport to sukces, powód do dumy, a przede wszystkim opoka i kwintesencja naszych obecnych, ale też przyszłych osiągnięć. To dziedzictwo wyznacza kierunek naszych działań na przyszłość".

 

Powołany przez Jeana TODTA zespół Peugeot Talbot Sport, obecnie PEUGEOT Sport, wyprodukował takie kultowe samochody, jak niezapomniane modele PEUGEOT 205 T16, 405 T16, 206 WRC, 306 Maxi, 905, a ostatnio PEUGEOT 908, 208 T16 Pikes Peak, 2008 DKR, 3008 DKR, 208 WRX, jeszcze przed pojawieniem się rewolucyjnego modelu PEUGEOT 9X8. Ten ostatni model znajduje się w centrum strategii elektryfikacji PEUGEOT i w pełni odzwierciedla doskonałą współpracę zespołów sportowych i projektowych.

 

Mistrzostwa krajów, mistrzostwa świata, legendarne wydarzenia – w ciągu ostatnich czterdziestu lat kobiety i mężczyźni z Peugeot Sport podjęli wszystkie wyzwania, przekazując obecnym zespołom podstawowe wartości: pasję i profesjonalizm.

 

W lusterku wstecznym PEUGEOT Sport możemy zobaczyć spektakularne i historyczne momenty zdobywania różnych tytułów w rajdowych mistrzostwach świata, czy w krótszej perspektywie czasowej ostatnie mistrzostwa świata rallycross, sukcesy na trasach Wyścigu Dakar na przestrzeni lat, zwycięstwa w wyścigu 24 godziny Le Mans lub w pogoni za chmurami na Pikes Peak, wyścigi na francuskich torach czy też miejsca na podium w F1 jako producent silników. A ta lista nie jest kompletna…