Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Historia

Nowy Peugeot 308 z okazji 211-lecia marki

06/10/2021. Kategoria: Historia

29 września 2021 r., dokładnie 211 lat i trzy dni od założenia marki PEUGEOT, w zakładzie grupy Stellantis w Miluzie rozpoczęła się produkcja seryjna nowego PEUGEOT 308. Marka PEUGEOT istnieje od 26 września 1810 roku i jest najstarszą, nadal działającą marką samochodową na świecie.

W 2021 roku PEUGEOT obchodzi również inną ważną rocznicę – rozpoczęcia światowej mobilności dla wszystkich. W drugiej połowie 1891 roku, czyli dokładnie 130 lat temu, wydano we Francji pierwszy samochód klientowi indywidualnemu i był to PEUGEOT. Stało się to początkiem długiej i bogatej historii.

Marka PEUGEOT, stworzona przez jednego człowieka przy wsparciu całej rodziny, od ponad dwóch wieków trwa i działa w świecie wstrząsanym licznymi rewolucjami. Nieustająco dostosowuje swoje produkty i usługi do potrzeb i wymagań klientów. W ciągu 211 lat istnienia marki nazwa i produkty PEUGEOT pojawiły się w milionach domów: to zarówno samochody, motocykle, skutery, rowery, jak i narzędzia, odbiorniki radiowe, maszyny do szycia, młynki do pieprzu i kawy itd. Niektóre z nich stały się kultowymi przedmiotami.

Marka działa dziś w ponad 160 krajach i każdego dnia potwierdza słowa Armanda Peugeota, który przepowiedział, że dzięki samochodom PEUGEOT stanie się jednym z największych producentów przemysłowych we Francji.

W ciągu tych 211 lat świat bardzo się zmienił, a w ostatniej dekadzietempo zmian zdecydowanie przyspieszyło. Cyfryzacja i globalizacja zrodziły nowy sposób myślenia, nowe oczekiwania i style konsumpcji oraz nowe sposoby transportu. PEUGEOT z szeroką gamą zelektryfikowanych samochodów (70% modeli marki ma jedną lub kilka wersji zelektryfikowanych) i nową generacją systemów infotainment z dostępem do internetu, wprowadzoną w nowym PEUGEOT 308, również i dziś jest w awangardzie zmian w zakresie mobilności.

 

Ta przygoda trwa już 130 lat: 2 października 1891 roku PEUGEOT dostarczył pierwszy samochód osobowy klientowi indywidualnemu, Panu Poupardinowi, mieszkańcowi Dornach, który zamówił go 27 sierpnia tego samego roku. Był to czteromiejscowy samochód z silnikiem Daimlera o mocy 2 koni.

 

Od tamtego dnia 1891 roku marka dostarczyła blisko 75 milionów samochodów klientom w 160 krajach.

 

Amatorzy starszych, ale również nowszych samochodów,mogą zobaczyć w Muzeum Aventure PEUGEOT w Sochaux (https://laventurepeugeotcitroends.fr/)model PEUGEOT Type 3, identyczny jak ten wydany p. Poupardinowi w 1891 roku.

 

 

KONTAKT DLA MEDIÓW

Dorota Kozłowska

dorota.kozlowska@peugeot.com                     

Tel kom. : +48 507 008 185

 

Niniejsza informacja jest aktualna w dniu publikacji. Specyfikacja techniczna opisywanych wersji, akcesoriów oraz usług może ulec zmianie. Niektóre elementy wyposażenia, akcesoria oraz usługi i funkcje mogą być dostępne i działać wyłącznie za dodatkową opłatą

 

Marka PEUGEOT

PEUGEOT jest marką o międzynarodowym zasięgu, produkującą pełną gamę samochodów wyższej klasy. Łączy najwyższe standardy z atrakcyjnym wyglądem i emocjami. Działa w ponad 160 krajach i posiada sieć 10 tysięcy punktów sprzedaży. W 2020 r. sprzedała prawie 1 200 000 samochodów na całym świecie. W 2021 roku, po obchodach 210-tej rocznicy powstania, marka PEUGEOT zmieniła identyfikację wizualną. Jej symbolem jest nowe logo podkreślające osobowość i ponadczasowy charakter marki. Oprócz pełnej gamy zelektryfikowanych modeli osobowych i dostawczych, PEUGEOT wprowadza również koncepcję Neo Performance. Pierwszym modelem z nowej linii efektywnych energetycznie i wyróżniających się wyjątkowymi osiągami samochodów jest 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED.