Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Marka

Od Peugeot Type 1 do Peugeot 308 - oświetlenie w modelach Peugeot

02/09/2021. Kategoria: Marka

NOWE, DRAPIEŻNE ŚWIATŁA W MODELACH PEUGEOT PRZYWODZĄ NA MYŚL LWIE KŁY I PAZURY

Od powstania PEUGEOT Type 1 w 1889 roku do prezentacji najnowszych PEUGEOT 308 i 308 SW, oświetlenie w modelach Peugeot nieustannie ewoluowało pod względem technologii, funkcjonalności i designu.

 

Reflektory i tylne światła stały się kluczowymi elementami modeli PEUGEOT. Są one wzorcowym przykładem technologii na usługach designu i odwrotnie, designu na usługach technologii. Zaprojektowane przede wszystkim jako urządzenia, które zapewniają bezpieczeństwo (oświetlenie, sygnalizacja), światła stały się także kluczowym elementem identyfikacji modeli marki PEUGEOT, zapewniającym im rozpoznawalność już na pierwszy rzut oka.

 

Wprowadzona w 2012 roku technologia LED, czyli technologia diod elektroluminescencyjnych, spowodowała prawdziwą rewolucję w zakresie skuteczności oświetlenia samochodów oraz kształtów kloszy świateł i reflektorów. Dzięki swej mocy i zwartej budowie diody LED zapewniają designerom większą swobodę w projektowaniu elementów oświetleniowych, uwalniając ich od ograniczeń związanych z poprzednimi technologiami (lampy halogenowe i ksenonowe) pod względem kształtów i rozmiarów świateł, co pozwala im dosłownie bawić się światłem.

 

Z punktu widzenia technologii światło emitowane przez diody LED wydaje się być równie białe, co światło reflektorów ksenonowych. W rzeczywistości światło to jest niebieskie, po czym przechodzi przez warstwę fosforu, która pochłania znaczną część widma niebieskiego i nadaje mu tak charakterystyczną dla diod LED białą barwę.