Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

NOWY PEUGEOT 9X8 HYPERCAR – DESIGNED TO RACE

06/07/2021. Kategoria: Sport

PEUGEOT zaprezentował Hypercar 9X8 – prototyp samochodu wyścigowego następnej generacji, który ma zadebiutować w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych FIA (WEC) w 2022 roku. Wyjątkowo wydajny energetycznie, napędzany silnikiem hybrydowym i wyposażony w napęd na wszystkie koła PEUGEOT 9X8 jest częścią opracowanej przez PEUGEOT strategii Neo-Performance. Stworzono ją, by oferować najwyższe osiągi zarówno w samochodach seryjnych jak i wyścigowych. Zadbano też o to, by samochody miały niską emisję spalin i były przyjazne dla środowiska. Model 9X8 zawdzięcza swoje powstanie bezprecedensowemu połączeniu sił dwóch zespołów – inżynieryjnego PEUGEOT SPORT i designerskiego PEUGEOT Design. Model zapoczątkowuje nową epokę w świecie wyścigów samochodowych, której symbolem jest bardzo płynna, pozbawiona tylnego spojlera linia nadwozia, jednoznacznie kojarząca się z marką. Unikatowe rozwiązania techniczne i zwinność – 9X8 to prawdziwy PEUGEOT.

Oto PEUGEOT 9X8, nowy bolid marki przeznaczony do wyścigów długodystansowych. W tej dyscyplinie zastąpi modele PEUGEOT 905 i PEUGEOT 908, zwycięzców 24-godzinnego wyścigu Le Mans odpowiednio w latach 1992 i 1993 oraz w roku 2009. Jako następca swoich znakomitych poprzedników PEUGEOT 9X8 ma za zadanie utrwalić pozycję producenta w sportach samochodowych, na którą zapracowało wiele łatwo rozpoznawalnych modeli o wysokich osiągach i silnej identyfikacji wizualnej.

 

Model 9X8 jest projektem marki, który powstał na bazie koncepcji Neo-Performance. To połączenie kwintesencji modelu sportowego, technologicznego know-how wykorzystanego w modelu seryjnym, wysokiej efektywności energetycznej i perfekcyjnej stylistyki.

 

Bezprecedensowa w świecie sportów samochodowych, ścisła współpraca między zespołami designerów i inżynierów z PEUGEOT i PEUGEOT Sport miała decydujące znaczenie w poszukiwaniu nowych rozwiązań aerodynamicznych i stylistycznych oraz zaprojektowaniu oryginalnej linii nadwozia. Wiele miesięcy trwała intensywna współpraca, zanim inżynierzy z działu rozwoju pod kierownictwem Oliviera Jansonniego, dyrektora technicznego PEUGEOT Sport, oraz designerzy pod kierownictwem Matthiasa Hossanna, dyrektora ds. designu PEUGEOT, zaprezentowali główne założenia i koncepcję aerodynamiczną PEUGEOT 9X8.

 

Taki sposób działania jest konsekwencją nowego regulaminu Le Mans Hypercar (LMH), wprowadzonego przez FIA i ACO w miejsce regulaminu królującej dotąd kategorii LMP1. Daje on większą swobodę w profilowaniu powierzchni aerodynamicznych, zachęca do radykalnie nowego sposobu myślenia i projektowania innowacyjnych samochodów, stwarzając zarazem większe pole do popisu dla designerów. Inżynierowie i designerzy natychmiast wykorzystali okazję, by radykalnie zmienić procesy twórcze, zerwać z dotychczasowymi kanonami i stworzyć model PEUGEOT, który otwiera nowy rozdział w historii hipersamochodów.