Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

PEUGEOT 208 RALLY 4 NA STARCIE TEGOROCZNEJ EDYCJI RAJDOWYCH MISTRZOSTW POLSKI

02/06/2021. Kategoria: Sport

TRZY PEUGEOT 208 RALLY 4 ROZPOCZYNAJĄ ZMAGANIA W RAJDOWYCH MISTRZOSTWACH POLSKI.

4 czerwca rusza tegoroczna edycja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Na starcie pierwszej rundy tego mistrzowskiego cyklu – Rajdu Żemaitija – staną aż trzy PEUGEOT 208 Rally 4.

PEUGEOT 208 Rally 4 przeszedł udanie chrzest bojowy od czasu swojej premiery w 2019 roku. Świadczy o tym aż 436 startów w rajdach w różnych krajach świata. Model spełnił oczekiwania pod względem osiągów i niezawodności, czego dowodzą uzyskane wyniki, takie jak na przykład tytuł mistrza Włoch, który zdobył Paolo Andreucci w kategorii samochodów z napędem na jedną oś, tytuł mistrza Francji, po który sięgnął Mathieu Franceschi w rajdach szutrowych, czy zwycięstwo w Kategorii Juniorów Peugeot 208 Rally Cup Iberica 2020, które stało się udziałem Alejandro Cachona.

W tegorocznym sezonie PEUGEOT 208 Rally 4 zdążył już zająć całe podium w Rajdzie Monte Carlo.

Niezawodność i wyniki PEUGEOT 208 Rally 4 uzyskiwane na różnych rodzajach nawierzchni czynią z niego samochód wzorcowy w swojej kategorii.

 

Polscy kierowcy, którzy zasiądą za kierownicą PEUGEOT 208 Rally 4 mieli okazję do zbudowania formy przed tegorocznym sezonem startując w dniach 19-21 marca w Rajdzie Slovakia Ring.

 

Skład zespołów, które wystartują w pierwszej rundzie tegorocznej edycji Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski na PEUGEOT 208 Rally 4:

 

- Grzegorz Bonder/ Jakub Gerber: Grzegorz Bonder wkracza na wyższy poziom przesiadając się z PEUGEOT 208 R2 – będzie to jego pierwszy sezon za kierownicą PEUGEOT 208 Rally 4,

 

- Michał Tochowicz/ Piotr Białowąs: to drugi rok za kierownicą PEUGEOT 208 Rally 4 Michała Tochowicza,

 

- Agnieszka Załęcka/Mateusz Pawłowski: Agnieszka Załęcka debiutuje za kierownicą PEUGEOT 208 Rally 4.

 

Łukasz Lewandowski, Mistrz Polski w 2019 roku i promotor tegorocznej edycji Rajdowych Mistrzostw Polski powiedział:

 

„Kategoria 2WD w mistrzostwach Polski jest bardzo konkurencyjna, a Peugeot Sport posiada w niej bogaty dorobek z tytułami mistrzowskimi zdobytymi przez PEUGEOT 208 R2 na przestrzeni ostatnich lat. Kierowcy poszukują konkurencyjnych konstrukcji, a PEUGEOT 208 Rally 4 jest niezwykle atrakcyjną propozycją. Jeśli więc zawodnikowi zależy na niezawodności i chce zwyciężać, PEUGEOT 208 Rally 4 staje się naturalnym wyborem. Dzięki swoim udowodnionym już zaletom, samochód ten będzie silnym przeciwnikiem i uatrakcyjni rywalizację w mistrzostwach”.

 

„Cieszę się, że PEUGEOT 208 Rally 4 wyjedzie na trasy tegorocznej edycji Rajdowych Mistrzostw Polski. Samochód wykazał się znakomitymi osiągami i trwałością podczas dotychczasowych startów, będzie więc na pewno silnym konkurentem w czasie zmagań w polskim cyklu i atrakcją nie tylko dla wielbicieli sportów samochodowych, ale i dla wszystkich fanów motoryzacji”, powiedział Paweł Gawryluk dyrektor marki PEUGEOT w Polsce.

 

 

Kalendarz tegorocznej edycji Rajdowych Mistrzostw Polski:

 

4-6 czerwca: Rajd Žemaitija 2021 – Kielmy (szuter)

 

18-20 czerwca: 77. Rajd Polski – Mikołajki (szuter)

 

16-18 lipca: Rajd Nadwiślański – Puławy (asfalt)

 

5-7 sierpnia: 31. Rajd Rzeszowski – Rzeszów (asfalt)

 

10-12 września: 5. Rajd Śląska – Chorzów (asfalt)

 

1-3 października: 49. Rajd Świdnicki KRAUSE – Świdnica (asfalt)

 

15-17 października: 46. Rajd Koszyc – Koszyce (asfalt)

 


 

KONTAKT DLA MEDIÓW

 

Dorota Kozłowska

dorota.kozlowska@peugeot.com    

Tel.: +48 22 44 42 114               

Tel kom.: +48 507 008 185

 

 

 

PEUGEOT

PEUGEOT jest marką o międzynarodowym zasięgu, produkującą pełną gamę samochodów wyższej klasy. Łączy najwyższe standardy z atrakcyjnym wyglądem i emocjami. Działa w ponad 160 krajach i posiada sieć 10 tysięcy punktów sprzedaży. W 2020 r. sprzedała prawie 1 200 000 samochodów na całym świecie. W 2021 roku, po obchodach 210-tej rocznicy powstania, marka PEUGEOT zmieniła swoją tożsamość, której symbolem jest nowe logo podkreślające jej osobowość i ponadczasowy charakter. Oprócz pełnej gamy zelektryfikowanych modeli osobowych i dostawczych, PEUGEOT wprowadza również koncepcję Neo Performance. Pierwszym modelem z nowej linii efektywnych energetycznie i wyróżniających się wyjątkowymi osiągami samochodów jest 508 PEUGEOT Sport Engineered.