Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

ZELEKTRYFIKOWANE SAMOCHODY PEUGEOT NA TURNIEJU ROLANDA GARROSA 2021

28/05/2021. Kategoria: Sport

PEUGEOT PREZENTUJE SWOJE ZELEKTRYFIKOWANE MODELE PODCZAS TURNIEJU ROLANDA GARROSA 2021

Marka Peugeot jest od wielu lat oficjalnym partnerem turnieju tenisowego Rolanda Garrosa. Już 38. rok z rzędu zapewni przewóz zawodników oraz VIP-ów. Obsługiwać ich będzie po raz pierwszy flota w 100% zelektryfikowanych samochodów. Tym samym dzięki PEUGEOT turniej Rolanda Garrosa będzie pierwszym wydarzeniem sportowym o zasięgu światowym obsługiwanym wyłącznie przez elektryczne samochody.

 

Składająca się w dwóch trzecich z hybryd typu plug-in i w jednej trzeciej części z samochodów w pełni elektrycznych flota 162 pojazdów PEUGEOT przeznaczonych na turniej Rolanda Garrosa wykazuje się wyjątkowo niskim śladem węglowym: średnia emisja CO2 na samochód wynosi tylko 22,7 g/km – jest 7,5 raza niższa od emisji z 2019 roku.

 

To zasadnicze ograniczenie emisji odzwierciedla wolę marki PEUGEOT, by przyczynić się w znaczący sposób do zachowania dobrej jakości powietrza w okolicach Porte d’Auteuil. Świadczy to również o bogactwie gamy PEUGEOT w segmencie samochodów o niskiej emisji CO2,.