Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED W RĘKACH KIEROWCÓW ZESPOŁU PEUGEOT

22/04/2021. Kategoria: Sport

508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED W RĘKACH KIEROWCÓW ZESPOŁU PEUGEOT W MISTRZOSTWACH ŚWIATA WYŚCIGÓW DŁUGODYSTANSOWYCH (WEC)

Salony dealerskie niedługo rozpoczną wydawanie samochodu 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED, a kierowcy PEUGEOT SPORT uczestniczący w Mistrzostwach Świata Wyścigów Długodystansowych (WEC), są jednymi z pierwszych klientów, którzy będą promować markę za kierownicą tego wyczynowego samochodu. Loïc Duval, Kevin Magnussen, Paul Di Resta, Mikkel Jensen, Gustavo Menezes i James Rossiter wybrali 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED do codziennego użytkowania, doceniając ten model za niespotykane wrażenia z jazdy.

 

508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED, prawdziwa wizytówka technologiczna marki, jest kwintesencją wiedzy inżynierów PEUGEOT SPORT. Dzięki jednostce napędowej o mocy 360 KM jest to najmocniejszy samochód seryjny, jaki kiedykolwiek został wyprodukowany przez PEUGEOT. Przyjemność z jazdy jest dla marki fundamentalna, dlatego inżynierowie PEUGEOT SPORT tak dostosowali układ jezdny samochodu 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED, aby uzyskać jak najlepszy kompromis pomiędzy komfortem a zachowaniem pojazdu na drodze.

 

Samochód, który został zaprojektowany przez PEUGEOT SPORT w pracowni w Wersalu pod Paryżem i wyprodukowany w Miluzie we Francji, jest dostępny w sprzedaży od października 2020 roku. Zbiegło się to z ogłoszeniem powrotu marki PEUGEOT w 2022 roku do Mistrzostw Świata Wyścigów Długodystansowych (WEC), w wiodącej kategorii LMH (Le Mans Hypercar). Od początku kwietnia kierowcy WEC odbierają sukcesywnie swoje 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED w wersji sedan lub SW.

 

James Rossiter i Gustavo Menezes udali się po swoje samochody do salonu Grupy Chopard w Nicei, zaś Paul Di Resta odebrał kluczyki w PEUGEOT SPORT w Satory i podzielił się z pierwszymi wrażeniami: „Bardzo podoba mi się mój nowy 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED. To doskonały samochód dla rodziny, ale też wspaniały dla kogoś takiego jak ja, kto lubi silne wrażenia z jazdy. Wyjątkowym atutem jest to, że został on opracowany w tej samej fabryce, co przyszły Hypercar. W jeździe po mieście korzystam głównie z napędu elektrycznego. Bez problemu można również zamontować foteliki dla dzieci ”.
James Rossiter, amator sportu i długich dystansów, dodaje: „Jestem pod dużym wrażeniem niektórych ustawień, zwłaszcza kontroli zawieszenia i sterowania elektronicznego. Wszystko spełnia indywidualne oczekiwania dotyczące prowadzenia i zmienia zachowanie samochodu na drodze, w celu dostosowania go do warunków i stylu jazdy kierowcy. Według mnie jest to cecha, która wynosi 508 PEUGEOT SPORT ENGINEERED na inny poziom. Przyjemnie jest poczuć moc, moment obrotowy i szybkość reakcji silnika elektrycznego. W wersji SW mogę przewieźć z tyłu rower czy deskę windsurfingową. Każdego ranka mogę swobodnie i wszędzie podróżować z moimi „zabawkami”, co jest dla mnie ogromną przyjemnością”.