Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Marka

PEUGEOT 208 LIDEREM SPRZEDAŻY W EUROPIE

02/04/2021. Kategoria: Marka

Marka PEUGEOT odnotowała rekordowe wyniki sprzedaży w Europie za okres pierwszych dwóch miesięcy 2021 r. Wśród pięciu najlepiej sprzedających się samochodów na rynku europejskim znalazły się aż dwa modele marki: pierwsze miejsce zajął PEUGEOT 208, a PEUGEOT 2008 uplasował się na czwartej pozycji w tym zestawieniu.

Przez dwa miesiące z rzędu PEUGEOT 208 utrzymał się na czele rankingu najlepiej sprzedających się samochodów w Europie. To pierwszy przypadek w historii marki, gdy jej model zajmuje pierwsze miejsce zarówno w zestawieniu miesięcznym, jak i całościowym.

 

Imponujące są również wyniki PEUGEOT 2008, który zajął doskonałą trzecią pozycję w ujęciu miesięcznym i czwarte miejsce w zestawieniu całościowym pod względem sprzedaży w 2021 r. Osiągnięty wynik oznacza wzrost o 64% w stosunku do analogicznego okresu 2020 r. na rynku, który skurczył się o 21%.

 

To ważne i budujące dla marki osiągnięcie, zwłaszcza, że tak dobry rezultat samochodu spod znaku lwa odnotowano ostatni raz w marcu 2008 r. Na sukces ten złożyło się kilka lat nieprzerwanej i wytrwałej pracy pracowników marki Peugeot.

Marka PEUGEOT zmieniła ostatnio swoją identyfikację i zaprezentowała nowego PEUGEOT 308. Sukces osiągnięty przez dwa modele z segmentu B potwierdza słuszność przyjętej przez nią strategii.