Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

308 RACING CUP DOŁĄCZY W 2021 ROKU DO PUCHARU ULTIMATE CUP SERIES

22/10/2020. Kategoria: Sport

Od sezonu 2021 Peugeot Sport umożliwi zespołom i kierowcom 308 Racing Cup start w ramach formuły Ultimate Cup Series.

Peugeot Sport pragnie umożliwić kierowcom i zespołom 308 Racing Cup kontynuowanie sportowej przygody w jak najlepszych warunkach organizacyjnych i budżetowych. Kategoria GT Sprint, przeznaczona dla samochodów GT Supertourisme w Ultimate Cup Series jest optymalną formułą.

 

308RC by Ultimate Cup Series będzie miała oddzielną klasyfikację w ramach GT Sprint. Dla zwycięzcy sezonu 2021 Peugeot Sport ufundował specjalną nagrodę.

 

Sukces Ultimate Cup Series od momentu inauguracji wyścigów dwa lata temu jest dla zespołów i kierowców 308 Racing Cup gwarancją konkurencyjnego i przystępnego programu, rozgrywanego na najbardziej prestiżowych torach Francji i Europy.

 

Ultimate Cup, będący częścią motocyklowych wyścigów długodystansowych i na czas we Francji, od 2019 roku organizuje wyścigi samochodowe. Nowa seria, stworzona przez Vincenta VIGIERA i jego zespół, zyskała także wsparcie marki Michelin. Ultimate Cup Series obejmuje kilka najbardziej popularnych w sporcie samochodowym dyscyplin wyścigów długodystansowych i na czas: GT Endurance, Proto, Monoplace i GT Supertourisme. Od samego początku serie Ultimate Cup przyciągają kierowców i zespoły pasjonatów, wyróżniające się wysoką motywacją i determinacją.