Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Historia

Stowarzyszenie L’Aventure PEUGEOT wykonana renowację PEUGEOT 205 GTi

15/10/2020. Kategoria: Historia

Z okazji 210-lecia marki PEUGEOT stowarzyszenie L’Aventure PEUGEOT rozpoczęło nową działalność ‒ renowację i sprzedaż historycznych samochodów. Samochody będą poddawane renowacji w warsztatach Muzeum L’Aventure PEUGEOT w Sochaux. Po renowacji otrzymają certyfikat autentyczności, a następnie będą wystawione na sprzedaż.

Wybór pierwszego samochodu do renowacji padł na kultowy model marki ‒ czarny PEUGEOT 205 GTi z silnikiem 1,9 l. Samochód zostanie odrestaurowany w warsztatach Muzeum L’Aventure PEUGEOT w Sochaux. Będzie to okazja do pokazania talentu i know-how pracowników z różnych specjalizacji, niezbędnych dla wykonania wysokiej klasy renowacji: mechaników, tokarzy, rymarzy i blacharzy.

 

Nowa działalność będzie możliwa tylko dzięki dostępowi do części zamiennych. Od siedmiu lat stowarzyszenie działa na tym polu i przekształciło swój magazyn logistyczny w magazyn części. Zwraca się do tradycyjnych dostawców o dorobienie brakujących części, a jeśli ich produkcja jest niemożliwa, wykorzystywana jest technika druku 3D.

 

W 2021 roku profesjonalnie odrestaurowane samochody, sygnowane „Parl’Aventure PEUGEOT”, będzie można zobaczyć na stronie www.laventurepeugeotcitroends.fr. Będą tu również prezentowane samochody prywatnych właścicieli, o ile uzyskają one certyfikat jakości.