Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Modele

PEUGEOT i-Cockpit - przedmiot zazdrości, nigdy nieskopiowany

28/05/2020. Kategoria: Modele

PEUGEOT i-Cockpit® został wprowadzony do produkcji przy okazji pierwszej generacji PEUGEOT 208 na początku 2012 roku, ale jego premiera miała miejsce już w 2010 roku, w samochodzie koncepcyjnym SR1. Od tego czasu odniósł spektakularny sukces – ponad 6 milionów klientów na całym świecie wybrało tę unikatową koncepcję stanowiska kierowcy, która stała się jednym z filarów DNA marki.
Architektura PEUGEOT i-Cockpit® pozwala na umieszczenie informacji niezbędnych do prowadzenia samochodu bezpośrednio na linii wzroku kierowcy, który nie musi odrywać wzroku od drogi!
Jakość nadwozia w połączeniu z unikatową koncepcją stanowiska kierowcy PEUGEOT i-Cockpit® stanowią o przyjemności z jazdy, tak ważnej dla marki.

 

ZRODZONY Z SAMOCHODU KONCEPCYJNEGO

Chociaż to pierwsza generacja PEUGEOT 208 w 2012 roku była pierwszym samochodem produkcyjnym wyposażonym w PEUGEOT i-Cockpit®, samochody koncepcyjne odegrały ważną rolę w pracy nad tym rozwiązaniem. Są one prawdziwymi laboratoriami pomysłów!

 

PEUGEOT i-Cockpit® został po raz pierwszy zaprezentowany w 2010 roku w samochodzie koncepcyjnym PEUGEOT SR1. To studium stylizacyjne było punktem zwrotnym zapowiadającym nowy kierunek Dyrekcji Stylu marki (wraz z nominacją Gilles’a Vidala) i zapoczątkowało nową erę w projektowaniu samochodów Peugeot.

 

Od tamtej pory wszystkie samochody koncepcyjne marki Peugeot były wyposażane w PEUGEOT i-Cockpit®. EXALT był inspiracją dla deski rozdzielczej nowego PEUGEOT 508. W nowym PEUGEOT 208 architektura PEUGEOT i-Cockpit® jest zainspirowana samochodem koncepcyjnym PEUGEOT FRACTAL. Wersja PEUGEOT i-Cockpit® 3D pochodzi z kolei z QUARTZ’a. Żaden samochód koncepcyjny marki PEUGEOT nie powstaje bez powodu!

 

Obejrzyj film - i-Cockpit®