Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Modele

Marka PEUGEOT rozpoczyna sprzedaż swoich modeli z napędem 4x4

13/05/2020. Kategoria: Modele

- Jazda po każdej nawierzchni i w każdych warunkach staje się łatwa dzięki nowemu napędowi 4x4 współpracującemu z ABS i ESP.
- Napęd 4x4 firmy Dangel jest oferowany w modelach PEUGEOT Partner (dostawczy), PEUGEOT Expert (dostawczy), PEUGEOT Boxer (dostawczy – furgon, podwozie, platforma) oraz PEUGEOT Traveller (osobowy).

Charakterystyka napędu 4x4 firmy Dangel

 

System napędu firmy Dangel – lidera w dziedzinie systemów napędu na cztery koła – reguluje w sposób ciągły przenoszenie momentu obrotowego na wszystkie koła. W przypadku utraty przyczepności kół przednich, część momentu obrotowego zostaje przekazana, za pośrednictwem sprzęgła wiskotycznego, do kół tylnych, przystosowując się w ten sposób do większości sytuacji drogowych. Skuteczny na drogach wyboistych, bezpieczny w warunkach zimowych, napęd 4x4 pozwala pojazdowi nie zatrzymywać się przed żadną przeszkodą.

 

Napęd na cztery koła Dangel korzysta ze sprawdzonych elementów mechanicznych, docenianych ze względu na ich skuteczność, bez zastosowania elektroniki. Dzięki temu napęd 4x4 oferuje wspaniałe osiągi na każdego rodzaju nawierzchni, gwarantując bezpieczeństwo i stabilność jazdy w sytuacjach ekstremalnych.

 

System 4x4 firmy Dangel jest systemem automatycznym, a więc nie wymaga uruchamiania przez kierowcę. Jeśli przyczepność kół do nawierzchni jest dobra, napęd Dangel używa napędu tylko na przednie koła. W przypadku trudniejszych warunków drogowych system dostosowuje zakres użycia napędu 4x4 do potrzeb wynikających z rodzaju nawierzchni, optymalizując w ten sposób zużycie paliwa.

 

Nowością jest możliwość ręcznego wyłączenia napędu 4x4 i przejście na klasyczny napęd na przednią oś w celu dalszej oszczędności paliwa i zmniejszenia emisji CO2.