Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Modele

Nowy PEUGEOT 208 zdobywcą tytułu „Car of the Year 2020”

28/02/2020. Kategoria: Modele

W poniedziałek 2 marca w Genewie nowy PEUGEOT 208 został wybrany Samochodem Roku 2020 przez jury składające się z 60 europejskich dziennikarzy samochodowych. Członkowie jury nagrodzili w ten sposób szeroką gamę silników, która daje klientom możliwość wyboru między elektrycznymi, benzynowymi i wysokoprężnymi jednostkami napędowymi. Jury doceniło również wyrazistą stylistykę i zaawansowane technologie, którymi imponuje nowy PEUGEOT 208. Samochód odniósł ogromny sukces rynkowy i został pierwszym PEUGEOT z „serii 2”, który zdobył ten prestiżowy tytuł. Jest to szósty model marki, który został wybrany „Samochodem Roku”.

Nowy PEUGEOT 208, zdobywca tytułu „Car of the Year 2020”, wyłamuje się z kanonów obowiązujących w segmencie B. Dostępny jest w wersji z silnikiem elektrycznym lub spalinowym, co daje kierowcom możliwość wyboru. Stylistyka modelu, z reflektorami typu LED z charakterystycznym układem przypominającym potrójny ślad pazurów, doskonale oddaje DNA marki. Wyraziste nadkola i tylne błotniki nawiązują do kultowej wersji Peugeot 205 „Sacré numéro”. PEUGEOT i-Cockpit® 3D z wyświetlaczem umieszczonym na linii wzroku kierowcy, kompaktową kierownicą i ekranem dotykowym to przykład innowacyjnego rozwiązania, które nie tylko jest estetyczne, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo.


Ogromny sukces rynkowy został zwieńczony nagrodą „Car of the Year 2020”. Prawie 110 000 klientów kupiło nowego PEUGEOT 208 od czasu jego wejścia na rynek europejski w październiku. Elektryczne wersje stanowią 15% sprzedaży modelu. We Francji nowy PEUGEOT 208 prowadzi pod względem liczby zarejestrowanych nowych samochodów osobowych na koniec lutego 2020 roku.