Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Marka

PSA Motorsport uruchamia program sportowy dla marki Peugeot z myślą o mistrzostwach FIA WEC

25/11/2019. Kategoria: Marka

Komitet Wykonawczy Groupe PSA przeanalizował propozycję przedstawioną przez PSA Motorsport przy wsparciu marki Peugeot, mającą na celu stworzenie programu sportowego z myślą o mistrzostwach FIA WEC (World Endurance Championship), w ramach których ostatnim z ośmiu wyścigów jest 24h Le Mans.
Znaczne obniżenie kosztów wynikające z nowych przepisów dotyczących samochodów Hypercar oraz zaplanowana elektryfikacja samochodów z wykorzystaniem technologii hybrydowych przekonały Komitet Wykonawczy Groupe PSA do przyjęcia propozycji udziału marki Peugeot w mistrzostwach w 2022 r. Wpływ na decyzję miał również spójny ze standardami Groupe PSA marketing efektywnościowy. Szczegóły tego programu sportowego zostaną określone z początkiem 2020 roku.

Jean Marc Finot, dyrektor PSA Motorsport, zaznacza: „Z entuzjazmem myślę owykorzystaniu talentów moich zespołów, pasjonatów sportu samochodowego i jestem przekonany, że to nowe wyzwanie pozwoli im po raz kolejny wykazać się wolą walki. Eksperci z naszej organizacji, bogatsi o doświadczenia z mistrzostw FIA, nadal będą dawali z siebie wszystko, aby zespoły finansowane przez marki naszej grupy odnosiły zwycięstwa”.

 

Jean Philippe Imparato, dyrektor marki Peugeot, oświadczył: „Działaniom marki Peugeot zawsze przyświecała miłość do sportu samochodowego, przynosząc jej liczne zwycięstwa w legendarnych mistrzostwach. Zmiany w WEC zachodzą w przełomowym dla nas momencie elektryfikacji naszej gamy oraz wprowadzenia na rynek produktów elektrycznych o wysokich osiągach, opracowanych wraz z PSA Motorsport, których zapowiedzią jest samochód koncepcyjny 508 Peugeot Sport Engineered. Bardziej niż kiedykolwiek wcześniej hasło marki Peugeot – Motion and E-motion – współgra z tymi inicjatywami”.