Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

TCR SPA 500 PEUGEOT 308 TCR ENDURANCE W DEBIUCIE ZAJMUJE DRUGIE MIEJSCE

11/10/2019. Kategoria: Sport

PEUGEOT 308 TCR w nowej wersji, opracowanej specjalnie z myślą o wyścigach długodystansowych, już w swoim pierwszym występie zajął pozycję na podium – drugie miejsce w wyścigu TCR Spa 500 na słynnym torze Spa-Francorchamps. W ciągu 23 godzin jazdy za kierownicą PEUGEOT 308 TCR-Endurance zmieniali się trzej francuscy kierowcy: Julien Briché, Aurélien Comte i Teddy Clairet. Uczestnicy programu rozwojowego PEUGEOT SPORT dla młodych talentów tym razem wystawieni byli przez belgijski zespół DG Sport Compétition. Ich pojazd wyróżnił się nie tylko osiągami dającymi miejsce w czołówce, lecz także całkowitą bezawaryjnością na trasie.

Dla trójki francuskich zawodników, biorących udział w programie rozwojowym Peugeot Sport dla młodych kierowców, nowa wersja PEUGEOT 308 TCR w wersji Endurance, czyli przeznaczonej specjalnie do wyścigów długodystansowych, okazała się doskonałym narzędziem do odniesienia sukcesu. W ich rękach samochód pokazał pełnię swoich możliwości i już w debiucie zajął drugie miejsce w wyścigu TCR Spa 500.

 

Jednym z czynników, które najbardziej przyczyniły się do tego sukcesu, była wzorowa niezawodność PEUGEOT 308 TCR-Endurance. Julien Briché, Aurélien Comte i Jimmy Clairet w ciągu regulaminowych 23 godzin jazdy pokonali nim łącznie 449 okrążeń trudnego toru Spa-Francorchamps bez choćby najdrobniejszej usterki technicznej.

 

PEUGEOT 308 TCR-Endurance okazał się także najszybszym samochodem całego weekendu wyścigowego. Aurélien Comte zaliczył nim najlepszy czas okrążenia – z wynikiem 2 min 34,616 s.