Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Historia

SZEŚĆ MODELI PEUGEOT NA STOISKU MUZEUM AVENTURE PEUGEOT NA SALONIE RETROMOBILE

01/02/2019. Kategoria: Historia

44. edycja Salonu zabytkowych samochodów Rétromobile odbędzie się w dniach 6-10 lutego 2019 r. w paryskim centrum wystawienniczym Porte de Versailles. 120 tysięcy odwiedzających, których w ciągu pięciu dni spodziewają się organizatorzy, będzie miało okazję podziwiać model koncepcyjny PEUGEOT e-LEGEND, w pełni elektryczny, autonomiczny i zapewniający stałe połączenie z Internetem samochód z logo lwa. U boku tej niekwestionowanej gwiazdy ubiegłorocznego Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu zaprezentuje się PEUGEOT VLV, pierwszy samochód elektryczny w historii marki. Na stoisku nie zabraknie również modeli PEUGEOT 201 Torpédo i PEUGEOT 304, które obchodzą odpowiednio swoje 90. I 50. urodziny. Wspaniałą szóstkę uzupełniają PEUGEOT 604 TI i PEUGEOT 204 Coupé, który weźmie udział w tegorocznej edycji rajdu Tour Auto.

Na tegorocznym salonie Rétromobile muzeum Aventure PEUGEOT wystawi sześć modeli marki, które będzie można obejrzeć na stoisku F029 w Hali 1.

 

  • PEUGEOTVLV(VéhiculeLégerdeVille,czyli lekki samochód miejski)to pierwszy elektryczny model marki, zaprezentowany w maju 1941 roku w wersji minikabriolet. Zasilany czterema akumulatorami o napięciu 12V, miał zasięg od 75 km do 80 km i rozwijał prędkość maksymalną 36 km/h. Model ten doskonale wpisuje się w tegoroczne priorytety marki PEUGEOT, związane z przejściem na nowe rodzaje napędu. Już wkrótce każdy nowy model marki będzie dostępny w wersji zelektryfikowanej.

 

  • PEUGEOT 201 Torpédo, prezentowany przez stowarzyszenie Les Amis du Lion obchodzi w tym roku swoje 90-lecie. Ten pierwszy samochód z legendarnej serii „2” zadebiutował na Międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu w 1929 roku i dał początek nowemu oznaczeniu modeli marki w postaci trzech cyfr z zerem pośrodku. Ogółem wyprodukowano prawie 143 000egzemplarzy tego modelu.

 

  • PEUGEOT304,prezentowany przezClubPEUGEOT204&304, jest najstarszym znanym egzemplarzem tego modelu nadal jeżdżącym po drogach. Wersja, która zostanie zaprezentowana podczas targów, jest identyczna z modelem pokazanym w tej samej hali podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w październiku 1969 roku.

 

  • PEUGEOT 604, prezentowany przez Club 604 International, to pierwszy sześciocylindrowy model marki PEUGEOT. Samochód zadebiutował podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie w marcu 1970 roku, a do salonów sprzedaży trafił pół roku później. Model ten, którego nadwozie wyszło spod ręki stylistów ze studia Pininfarina, był uznawany w tamtych czasach za niezwykle prestiżowy.