Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Marka

Eksperci techniczni Peugeot z Polski po raz kolejny nagrodzeni w międzynarodowym konkursie

12/12/2018. Kategoria: Marka

Polska ekipa startująca w 6. edycji Pucharu Świata dla Ekspertów Technicznych marek Peugeot, Citroën i DS odniosła wielki sukces! Ekipa w składzie: Marek Bylica (Auto Salon Dejon&Dąbrowski, Legnica), Adam Kwaśny (serwis firmowy al. Krakowska 206, Warszawa), Tomasz Sosik (Intervapo Gdańsk), oraz osoba towarzysząca - Lech Steć obroniła tytuł Mistrzów Świata (konkurs odbywa się co dwa lata).

W finale, który odbył się w listopadzie br. w Paryżu, wystartowało 8 najlepszych ekip spośród 53, które rywalizowały w krajowych eliminacjach przeprowadzonych w 36 krajach na kilku kontynentach.

Podobnie jak w poprzednich latach zadania polegały na znalezieniu i usunięciu usterki w określonym czasie. Przygotowano w sumie 7 zadań z zakresu diagnostyki silnika benzynowego, zawieszenia i wyposażenia oraz zarządzania energią. Do symulacji usterek wykorzystano najnowszy model Peugeot 508, Peugeot 3008, Citroëna C3 Aircross oraz Citroëna C4 Picasso. W jednym z zadań należało również ustalić przyczyny nieprawidłowej pracy sprzęgła i na wymontowanym silniku wykonać demontaż i montaż sprzęgła wraz z dwumasowym kołem zamachowym, postępując ściśle według technologii producenta i wykorzystując do tego narzędzia specjalne