Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Marka

Nowa modułowa platforma Groupe PSA przystosowana do różnych rodzajów napędów

24/10/2018. Kategoria: Marka

PLATFORMA O KLUCZOWYM ZNACZENIU DLA PRODUKCYJNYCH I ENERGETYCZNYCH WYZWAŃ GROUPE PSA.
W ramach realizacji planu strategicznego ,,Push To Pass” Groupe PSA zmniejszyła globalną liczbę swoich platform samochodowych, aby zoptymalizować koszty prac badawczo-rozwojowych oraz zracjonalizować procesy wdrażania do produkcji i procesy produkcyjne.

Strategia zakłada docelową produkcję wszystkich osobowych modeli Groupe PSA na bazie dwóch platform przystosowanych do różnego rodzaju napędów: EMP2 (Efficient Modular Platform 2), wprowadzonej w 2013 roku,oraz CMP (Common Modular Platform), zastosowanej po raz pierwszy w nowym DS 3 CROSSBACK. 

Ponadto Groupe PSA przygotowuje kampanię elektryfikacji swoich modeli, która rozpocznie się w 2019 roku. Nowe modele produkowane na bazie dwóch platform będą dostępne w wersjach spalinowych, elektrycznych i hybrydowych, by wesprzeć proces transformacji energetycznej.