Jeśli chcesz otrzymywać od Peugeot Polska sp. z o.o. informacje dotyczące aktualności związanych z marką oraz informacje wspólne Peugeot Polska sp. z o.o. dotyczące aktualności związanych z Grupą PSA, zapisz się na nasz newsletter. W tym celu prosimy o wypełnienie formularza znajdującego się na stronie kliknij tutaj .

Informujemy, że administratorem Pani/Pana danych osobowych jest Peugeot Polska sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, przy Al. Krakowskiej 206, 02-219 Warszawa. Szczegółowe informacje o sposobie przetwarzania Pani/Pana danych osobowych zostały określone w Warunkach Przetwarzania Danych Osobowych.Sport

DWA PEUGEOT 208 WRX EVO NA PODIUM – SUKCES W DRUGIM STARCIE NOWEGO SAMOCHODU!

08/08/2018. Kategoria: Sport

WRX, RUNDA 7. – TROIS-RIVIÈRES | 4-5 SIERPNIA 2018 r.

W siódmej rundzie Wyścigowych Mistrzostw Świata FIA w Rallycrossie, rozegranej w Kanadzie, Team PEUGEOT Total uplasował dwa PEUGEOT 208 WRX Evo na podium. Timmy Hansen i Sébastien Loeb dojechali do mety na drugiej i trzeciej pozycji. Ten znakomity wynik, efekt nieustannej pracy całego zespołu, wzbogaca dorobek punktowy obydwu kierowców oraz zespołu w klasyfikacji generalnej sezonu 2018 i potwierdza skuteczność modyfikacji technicznych wprowadzonych przed poprzednią rundą w Szwecji. Kévin Hansen, najmłodszy z zawodników zespołu, startujący w PEUGEOT 208 WRX, w specyfikacji z początku sezonu 2018 także prezentował w Kanadzie szczytową formę, ale zatrzymał go defekt mechaniczny samochodu. Jego wynik nie odzwierciedla stałego postępu tego kierowcy, widocznego od początku bieżącego sezonu.

 

POWIEDZIELI:

  

Bruno FAMIN, Dyrektor Peugeot Sport:

 

„W ten weekend po raz kolejny byliśmy w stanie pokazać potencjał osiągów PEUGEOT 208 WRX Evo. Aby przełożyć prędkość tego auta na zwycięstwo, musimy jeszcze dopracować niektóre detale. Zajęcie dwóch miejsc na podium oczywiście bardzo nas cieszy, jednak nie ukrywamy, że za każdym razem naszym prawdziwym celem jest zajęcie pierwszego miejsca. Dzięki godnej podziwu pracy całego zespołu teraz naprawdę czujemy, że robimy postępy. Jest to szczególnie wyraźne od czasu rundy w Szwecji, rozegranej w ubiegłym miesiącu w Höljes, w której po raz pierwszy wystawiliśmy PEUGEOT 208 WRX w zmodyfikowanej wersji Evo. Ani na chwilę nie przerywamy naszej pracy i starań o to, aby w przyszłym miesiącu zwyciężyć podczas rundy, która odbędzie się na naszym terenie – we Francji, w Lohéac. To jest nasz najbliższy cel i obiecuję, że zrobimy wszystko, co możliwe, by go osiągnąć”.

 

Sébastien LOEB, kierowca PEUGEOT 208 WRX z numerem startowym 9:

 

„Miałem w ciągu tego weekendu lepsze i gorsze chwile, co zresztą w rallycrossie jest zupełnie normalne. W sobotę wszystko szło doskonale, zaliczyłem dwie wygrane w sesjach kwalifikacyjnych Q1 i Q2. W niedzielę przydarzyły mi się drobne wpadki. Rano, podczas sesji Q3, doszło do kontaktu mojego samochodu z autem Mattiasa Ekströma. W półfinale popełniłem błąd, wskutek którego do biegu finałowego wystartowałem dopiero z trzeciej linii. To oczywiste, że nie jest to właściwa pozycja wyjściowa do walki o wygranie wyścigu. Ostatecznie znalazłem się na podium, a o stopień wyżej ode mnie stanął także Timmy. Dlatego w sumie jestem zadowolony z tej rundy; to dobry wynik dla całego zespołu PEUGEOT. Od czasu rundy w Szwecji włożyliśmy dużo pracy w znalezienie najlepszych ustawień mojego PEUGEOT 208 WRX Evo. Poprawa jego osiągów i zachowania na torze jest bardzo wyraźna. Teraz naprawdę należymy do czołówki, możemy mierzyć się z najlepszymi i poprawiamy nasze wyniki punktowe w obydwu klasyfikacjach – kierowców i zespołów. Nasz występ w Kanadzie mógł się podobać; cieszę się, że zająłem trzecie miejsce”.